close
Ozdoby a dekorace

Chcete mít špetku podzimu i u vás doma? Prostřete si stůl v podzimním stylu!

Podzimní prostíráníPodzimnástupce horkého léta, tichá předzvěst přicházející zimy a zároveň nejbarevnější roční období, které nám poskytuje více než pestrý výběr barev. Ačkoli si musíme zvykat na ranní mrazíky, nepříjemnou mlhu či kratší dny, přesto má podzimní čas i něco do sebe. Stačí jeden pohled z okna na zbarvenou přírodu a den je hned veselejší. Ovšem jsou i tací, kteří na podzimu nevidí vůbec nic pozitivního, neumí nebo si nechtějí najít alespoň jednu příjemnou věc, kvůli které by měli tohle roční období alespoň trošku  lásce. Nevadí! Necháme zaryté odpůrce dál krásný podzimní čas nenávidět a pojďme si společně užít tento článek, na jehož konci budete vědět, jak si špetku podzimní atmosféry přenést i k vám domů.

Podzimní motivy

Nikde není psáno, že tradiční podzimní motivy patří jen do přírody! Listy, plody i nejrůznější teplé barvy vám nemusí učarovat jen venku, naopak! Můžete si je užít i v teple vašeho domova v podobě krásně prostřeného stolu, ze kterého bude podzimní atmosféra sršet všemi směry.

Nádobí jako dekorace

Nepatříte mezi kreativní duše, které se snaží co nejvíce ozdobit svůj interiér a jste spíše prakticky založení, přesto toužíte alespoň po malém náznaku podzimního stolování? Poohlédněte se po šikovném nádobí, které vám doteď obyčejné obědy a večeře udělá mnohem příjemnější, zajímavější a kreativnější. Na trhu najdete nádobí, ve kterém se dá vařit, péct nebo smažit a zároveň se v něm dá jídlo i pěkně servírovat. Samozřejmě po vás nikdo nechce, abyste se lusknutím prstu zbavili veškerého nádobí, které máte doma! Pokud již máte hrnců či nádob na zapékání dostatek, pořiďte si třeba jen pěknou mísu na ovoce.

Úžasný nedělní oběd

Podzimní prostíráníDříve se neděle ctila jako den klidu, kdy se nepracovalo a lidé se k obědu svátečně oblékali. Celkové sváteční atmosféře podléhalo i samotné stolování. Chcete-li pozvat rodinu či přátele na chutný nedělní oběd a zároveň se nechcete vzdát podzimní atmosféry, podrobte i váš prostřený stůl podzimnímu času. Na prostřený stůl patří ubrus, použít můžete i běhouny, které ještě více podtrhnou podzimní náladu. Chybět nesmí ani květiny, všelijaké podzimní dekorace, nezapomeňte ani na svíčky či ubrousky s podzimním dekorem. Hledáte-li vhodné barvy pro váš stůl, nechte se inspirovat přírodou, která v tomto ročním období nabízí více než pestrý výběr všelijakých pastelových barev.

Svíčky místo podzimních dekorůPodzimní prostírání

Ne vždycky je nutné mít doba přebytek podzimních dekorací, samozřejmě ne každý je má rád. Pokud ani tehdy nechcete přijít o kouzelnou atmosféru, výborně vám poslouží svíčky. V těch prostě nikdy nemůžete šlápnout vedle. Na stůl je rozestavte na oko nedbale, nebo je naopak můžete naaranžovat na zajímavý tác.

Tags : dekoracepodzim

The author Nikol Bláhová

Leave a Response