close
Spolupráce

Chodníčky s oblázky, které jsou příjemné pro chůzi

sea-beach-and-wet-stones-1186695

Oblázky jsou jako dělané pro chůzi. Zakulacený povrch vám nepoškodí obuv a bosou nohu úžasně namasírují. Přečtěte si, jak to celé s oblázky realizovat.

Pestrost použití oblázků

Okrasné oblázky patří nejen do zahrad s romantickým zaměřením, ale i do moderních exteriérů. Na trhu jsou k dostání barevné varianty v bílé i černé. Dále pak v odstínech hnědé a červené. Velký výběr otevírá možnosti barevného vyladění jak s domem, tak i s rostlinami, které máte na zahradě. Kamenné oblázky se také hodí k vodním plochám, které v přírodě běžně doprovází.

Cestičky s oblázky, které vás provedou zahradou

Jedním ze základních prvků zahrady jsou pěšinky vyplněné oblázky. Zabrání znečištění vaší obuvi v deštivých dnech. Tak je zahrada stále krásná bez bahnitých partií v místech, kde se často chodí. Pro chodníčky jsou nejvhodnější drobnější kamenné oblázky, na kterých máte pevný krok. Chcete mít rozzářenou klikatící se linii na vašem pozemku? Použijte oblázky Bianco Carrara v bílé barvě.

Okraje rybníčků obsypejte oblázky

Už máte vydlážděný chodník, ale chcete se procházet po oblázcích? V okolí jezírek je ideální místo. Okraje vodních ploch jimi můžete mít obsypané, protože i v přírodě jsou břehy zaplněné valounky. Navíc na rozdíl od kamenných drtí neprotrhnou jezírkovou folii. Zvolit můžete materiál v jednom tónu nebo klasický český kačírek, kde každý oblázek má jinou barvu.

Masážní krabičky s oblázky oceníte za každého počasí

Dekorační oblázky můžete využít i pro masáže chodidel. Vytvořte si po domácku takový malý masážní salon s efektem “Kneippova chodníku”. Postačí vám utěsněná dřevěná bedýnka. Tu vysypete oblázky a kdekoliv v interiéru si v klidu můžete dopřát masáž chodidel. Prodej oblázků funguje již od jednoho pytle o váze 25 kg, proto si nemusíte pořizovat celou paletu kvůli jediné bedýnce.

Potřebujete si nechat dovézt oblázky?

Chcete si zakoupit oblázky z pohodlí domova? E-shop Stonex.cz vám nabízí bohatý výběr oblázků různých barev, které si můžete pořídit. Dodání palety až před bránu k vašemu domu je samozřejmostí. Když se potřebujete poradit ještě před objednáním, na infolince vám rádi pomohou zkušení odborníci. Doprava je po celé České republice zdarma.

Zdroj náhledových obrázků: Unsplash, Freeimages

Komentáře k článku