close
Spolupráce

Chybí vaší zahradě terasa? Postavit ji zvládnete i sami

kocka-na-terase

Léto je v plném proudu a vy ještě nemáte nachystanou terasu? Nezoufejte, ještě nic není ztraceno, ale je potřeba vrhnout se do práce hned. Ideální je proto nakoupit vše na jednom místě a pokud se do toho pustíte s vervou, můžete si léto vychutnat na nové terase plnými doušky.

Terasy ze dřeva jsou nejoblíbenější

Byť je jasné, že dřevo není jediným vhodným materiálem, platí, že je stále jedním z nejvyhledávanějších. Je však nutné vědět, že ne každé dřevo se na stavbu terasy hodí. Musí být totiž velmi odolné vůči rozmarům počasí a zvládat vlhkost, působení slunce i mráz. Klíčové je především myslet na to, abyste vybrali hranoly i desky z totožného materiálu. Oblíbené je například smrkové dřevo, ale velmi dobrou volbou je také modřín. Jde o odolné a pevné dřevo, které zvládne i velké výkyvy teplot. Na Gardina.cz můžete vybírat různé druhy dřeva podle vašich preferencí. Myslete na to, že nemá smysl zbytečně šetřit, protože jen tak terasa skutečně vydrží.

Co je potřeba pořídit?

Jestliže si chcete postavit terasu svépomocí, bude nezbytné vybavit se vhodnými pomůckami. Klíčové je zajistit dobré odizolování dřeva od podkladu. Hodí se zakoupit distanční podložky, které zabrání tomu, aby se dřevo dotýkalo jiného kusu dřeva. Tak totiž nejčastěji vznikají plísně a jiné potíže, které snižují životnost celé terasy. Nakupte také nezbytné rektifikační terče, které také hrají zásadní roli v prodloužení životnosti.

Na montáž pak používejte výhradně nerezové vruty. Je to nezbytné proto, aby terasa skutečně spolehlivě a pevně držela a ani roky vystavení povětrnostním podmínkám to nezměnily.

Vybavte terasu dle svého

Nezapomeňte na terasu nakoupit zahradní nábytek a pořádně si ji v létě užít. Pozvěte přátele na letní grilovačku a užijte si teplé letní večery s dobrým jídlem a zábavou. Terasa je vždy dobrý nápad a pokud její stavbu pořád odkládáte, je tohle jasné znamení, že je načase se do toho pustit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku