close
obrazek_2022-06-22_075834496

Chystáte se v dnešní nelehké době na novou koupelnu? Je obecně známo, že rekonstrukce koupelny nepatří mezi ty levnější záležitosti, ale prozradíme vám několik věcí, na nichž můžete výrazně ušetřit.

1. Vyhněte se instalatérským pracím

Abyste ušetřili co nejvíce, nepouštějte se do předělávek žádající nové instalatérské práce. Co to znamená? Prostě nepřemisťujte záchod, sprchu, vanu či umyvadla. Uspořádání koupelny sice zůstane stejné, ale koupelnu můžete vyšperkovat i obyčejnými povrchovými úpravami, jako jsou nové vodní baterie, světla či obklady.

2. Obklady nejsou levnou záležitostí

Chápeme, že se chcete zbavit těch staromódních obkladů, které obklopují vaši koupelnu od shora dolů. Jenže nové obklady nepatří mezi levné položky, což může být problém, pokud vás výrazně omezují finance. Naštěstí existuje několik možností, díky nimž ušetříte spoustu peněz. Jednou z nich je bílý nátěr stávajících obkladů.

Bílou rozhodně nic nezkazíte a pomocí doplňků barvu koupelně dodáte. Můžete také zvolit nové obložení pouze částečné. Nebojte se, takto obložené koupelny jsou typické zejména v USA a jižnější části Evropy. A pokud najdete vaše vysněné obklady ve slevě, vyhráli jste.

3. Důraz by měl být kladen na funkci

Přáli byste si v koupelně sprchový kout i vanu? Obě možnosti jsou finančně náročné, proto zvolte kompromis, kterým je vana, jež může být zároveň sprchovým koutem. Skvělé jsou také již zabudované úložné prostory přímo ve stěnách koupelny. Ušetříte tak mnoho za koupelnový nábytek.

4. Pozor na praktickou stránku

Při navrhování koupelny si položte otázku, jak snadné bude koupelnu uklízet? Jak se dostanete za vanu, abyste vyčistili veškerá zákoutí? Jak obtížné bude vyčistit prostor pod umyvadlem, které je neprakticky uloženo na skříňce? Pamatujte na to, že koupelna je místem s největším výskytem plísní a bakterií, proto by měla být co nejjednodušší.

5. Myslete na umístění elektrických zásuvek

Ať už si necháte vyrobit koupelnový nábytek na míru nebo si ho vyberete dle vlastního výběru, měli byste myslet na umístění elektrických zásuvek dovnitř nábytku. Tím předejdete nevzhlednému ukládání elektrických předmětů na umyvadlo a jiné odkládací plochy, které můžete využít pro doplňky, jako jsou svíčky, květiny apod.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : financerekonstrukceúspory

Autor Michaela

Komentáře k článku