close
Buider,Putting,On,Shoes,For,Work,Near,Brick,Wall.,Safety

Ne každá práce se dá vykonávat jen v polobotkách či teniskách. Své o tom ví každý, kdo pracuje v přírodě či jiném náročném terénu. Nezapomínejte na sebe ale ani tehdy, pokud v práci musíte trávit dlouhé hodiny na nohách. V tomto článku vám poradíme, jak si správně vybrat pracovní obuv, která vám bude vyhovovat.

Kromě správné velikosti bot byste při jejich výběru měli zohlednit také některé další parametry.

Jak se vyznat ve stupních ochrany?

Bezpečnostní obuv bývá klasifikována do několika skupin v závislosti na typu a rozsahu ochrany, kterou poskytují. K označení různých vlastností se používá velké množství kombinací písmen (např. P „proti propíchnutí“ či E pro „absorpci energie v patě“). Hlavní a nejdůležitější kategorie jsou ale označené písmeny OB, O1, O2 a SB, S1-S5. V definicích se občas kryjí, důležité ale je, že se jedná o boty z usně. Kategorie S zaručuje ochranu paty, špičky, absorpci energie, protiskluzovou podrážku a antistatickou úpravu. Nejčastějším typem ochranné obuvi pak bývá pracovní obuv S1.

Zvolte boty do správného počasí

Na Ardon.cz najdete pracovní boty vhodné do veškerých povětrnostních podmínek. Hledáte-li letní pracovní obuv, radost vám udělá skvělý výběr pracovních polobotek a sandálů. Do zimního období se vám naopak budou hodit boty zimní, kotníkové či poloholeňové. Pro práci v mokrém počasí jsou zase ideální pracovní holínky. Na Ardonu najdete ideální obuv do každého prostředí.

Myslete na riziko úrazu

Pokud pracujete jako dělník, používáte těžké a nebezpečné nářadí nebo pokud manipulujete s těžkými předměty, rozhodně byste měli myslet na možné úrazy nohou. Správná ochranná pracovní obuv vás před nepříjemným zraněním ochrání při různých pracovních činnostech. Pokud pracujete v lese, doporučujeme pracovní boty do lesa s ochranou proti proříznutí motorovou pilou. V našem sortimentu najdete také boty se špičkou vyztuženou ocelí, která vaše prsty ochrání před nárazem a ostrými předměty.

Zdravotní pracovní obuv a obuv pro zdravotníky

Pokud ve svém zaměstnání stojíte dlouhé hodiny na nohách, určitě se vám vyplatí investovat do zdravotní pracovní obuvi. Ta podpoří vaše chodidla ergonomickým tvarem vložky a díky tomu může působit také jako prevence bolesti zad a nohou.

Nepleťte si ale zdravotní obuv s obuví zdravotnickou. Pokud jste zdravotníkem, lékárníkem, pracovníkem v potravinářství či v jiném oboru, kde je čistota alfou i omegou, nejspíš budete potřebovat bílou pracovní obuv. Ta se vyznačuje měkkou podrážkou a prodyšným materiálem, který zajistí, že se v botách budete cítit příjemně i po několika hodinách nošení.

Zdravé nohy, zdravý život

Na Ardon.cz najdete všechny pracovní boty, které budete potřebovat pro bezpečnou a příjemnou práci. Udělejte svým nohám laskavost. A dopřejte jim, co si zaslouží.

Zdroj náhledového obrázku:

Komentáře k článku