close
Spolupráce

Chystáte se na vybavení dětského pokoje? Máme pro vás pár tipů

shutterstock_259301474 (1)

Dětský pokoj je nepochybně místnosti v domě či bytě, na kterém si dáváme hodně záležet. Zkrátka chceme, aby naše děti měly vždy to nejlepší, co jim dokážeme nabídnout. Také proto je určitě nutné klást důraz na samotné vybavení dětského pokoje jako takového. Samotný pokoj je zpravidla laděn do živých barev a snažíme se v něm navodit příjemnou atmosféru, ať již pestrou výzdobou nebo i výtvarně zpracovanou malbou na stěnách. K tomu se skvěle hodí veselé interiérové doplňky.

Vybavení do dětského pokoje
Vybavení do dětského pokoje

Hry na zemi v teple a bezpečí

Děti si samozřejmě rády hrají, tak je potřeba jim k tomu vytvořit patřičný prostor. V mnoha případech si děti hrají na zemi, a tak určitě není vhodné, aby tak činily třeba na tvrdé podlaze. K tomu jsou naopak ideální koberce pro děti na hraní. Jak lze očekávat, ty jsou vyvedeny v nádherných pohádkových motivech a na trhu najdete spoustu jejich variací. Samozřejmě hraje velkou roli také samotná funkční stránka těchto koberců, které jsou:

  • Protiskluzové
  • Odolné vůči plísním
  • Antistatické
  • S dobrými tepelně izolačními vlastnostmi
  • Se zvýšenou odolností

Protiskluzový povrch samozřejmě zajišťuje bezpečnost pro děti a jejich hry. Z hlediska hygieny je důležitá odolnost proti plísním. Určitě každý ocení antistatické vlastnosti, takže nebudou problémy se statickou elektřinou. Z pohledu samotné zdravotní stránky rozhodně stojí také za zmínku to, že takový koberec musí mít velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které odstíní chlad od podlahy. Koberce tohoto typu samozřejmě jsou velmi odolné, protože se počítá se zvýšenou zátěží.

Něco na dobrou noc

S krásnými motivy můžete najít také další doplněk do interiéru. Konkrétně do dětské postýlky. Pořiďte svému dítěti nové dětské povlečení, které je jednak designově nádherné a zároveň kvalitní i cenově dostupné. Originální pohádkové či zvířecí a jiné motivy tak budou děti doprovázet při usínání.

Tags : dětský pokoj

Autor Jaroslav

Komentáře k článku