close
Spolupráce

Výběr kvalitní podlahy je základním stavebním kamenem vašeho interiéru

dub-tabac

Tak jako dům stavíme od základové desky, tak náš interiér musíme vzít od podlahy. A to doslova. Z hlediska sladění interiéru se samozřejmě díváme na design podlahy a na použité dekory. Důležitý pro nás bývá pochopitelně také materiál, který chceme na podlahu použít. V tomto ohledu si musíme při výběru správné podlahy uvědomit, jaké vlastně bude její využití. A to zejména z pohledu zátěže a následné údržby podlahové krytiny.

Laminátová podlaha
Laminátová podlaha

Podlaha z laminátu je klasika, která vydrží

Mezi naprosté stálice mezi podlahovými krytinami patří podlahy z laminátu, které jsou dlouhá léta populárním řešením do interiéru. V současnosti není žádný problém vybírat si laminátové podlahy dostupné skladem ze široké nabídky. Běžně je připraveno ihned k dodání velké množství dekorů a variant. Tyto podlahy dělíme také podle jejich tloušťky, kde mezi nejčastější prodávané rozměry patří:

  • 7 mm
  • 8 mm
  • 10 mm

Mezi velkou výhodu těchto podlah lze zařadit jejich elegantní a estetický vzhled. Dekory navozují přírodní materiály, ale zároveň zde dostanete všechny výhody laminátu. Samozřejmostí je tak u těchto podlah již tradičně jednoduchá instalace a velmi jednoduchá údržba. Kvalitní podlahy z laminátu můžete použít také pro intenzivní a vysoké zatížení. Proto se hodí i do komerčních prostor. Zákazníci zpravidla oceňuji také jejich dobrou cenovou dostupnost.

Zajímavé vlastnosti vinylových podlah mají své opodstatnění

Velkým hitem se postupně stávají také vinylové podlahy, které jsou ideální do kuchyní, koupelen a dalších prostor, kde může dojít ke styku s vodou. Tyto podlahy totiž mohou být jak voděodolné, tak zároveň mohou mít zabudovánu zvukovou izolaci. Jejich využití je opět velmi optimální jak v obytných, tak v komerčních prostorách.

Pokud tedy potřebujete podlahu se speciálními vlastnostmi, jako je třeba voděodolnost, je vinylová podlaha určitě správnou volbou. Instalace a údržba je opět velmi jednoduchá, stejně jako v případě laminátu.

Tags : podlahy

Autor Jaroslav

Komentáře k článku