close

V létě se na zahrádce především sklízí. Pokud jste jí na jaře dali vše, co potřebovala, odměňuje se vám v letních měsících ovocem i zeleninou.

V letních měsících je zahrada především oázou pro odpočinek, relaxaci, posezení na terase, koupání v bazénu a večery u grilu .Pokud si tohle všechno chcete užívat, musíme se o ni ovšem pravidelně starat. Nejde o nic náročného, jen o pravidelné sekání trávníku, zalévání a pochopitelně průběžnou sklizeň.

Červen vydává první plody

Červen je měsíc třešní a  prvních jahod, rudé barva růží a pivoněk.Zvyšují se teploty, dny se prodlužují a my zůstáváme na zahrádce stále déle. Pokračujeme s vyséváním zeleniny, přihnojujeme, jestli je sucho, pravidelně zaléváme. Zvláštní pozornost vyžadují nově vysazené dřeviny, které nemají dostatečně vyvinutý kořenový systém. V červnu je také velmi důležité se starat o trávník. Měl by se pravidelně sekat a přihnojovat a samozřejmě dostatečně zalévat.

Horký červenec bývá suchý

V červenci se zalévání zahrady určitě nevyhneme. Horké dny bez srážek mohou být pro úrodu fatální, bez vody nebudou ani sladké plody ani krásné květiny.. Sklizeň ovoce vrcholí, letní jablka, meruňky, broskve, ale i rybíz a angrešt, to všechno čeká na zpracování.

V červenci se sklízí levandule a další léčivky. Víceleté byliny, například rozmarýn, šalvěj nebo tymián, se dají v tomto období velmi rychle rozmnožovat. Vhodná chvíle na množení bylin je v době, kdy ještě nekvetou.

Srpen a konec léta

Zahrada v této době bývá skutečnou pastvou pro oko. Kvetou květy všech barev, stromy jsou obsypané ovocem a zeleninové záhony jsou plné čerstvé zeleniny. Záhony je potřeba zbavovat plevele, dodávat jim pravidelnou zálivku a musí se pravidelně sekat trávník. Je také správný čas na zakládání nového. Nezapomeňte na zastřihnutí živého plotu či doplnění vody do jezírka.

Tags : letní práce na zahraděléto na zahrádcepráce v zahradě v létě
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response