close
Komerční články

Dopřejte psům i kočkám dlouhý a spokojený život s tím správným krmivem

Mnozí milovníci čtyřnohých mazlíčků se shodnou na tom, že správně vyvážené krmivo pro kočky a psy je plné živočišných bílkovin a jiných prospěšných látek. Na rozdíl od jídla lidského jim prodlouží život.

Granule pro kočky
Granule pro kočky

Granule pro kočky

Plno majitelů koček se jim snaží stále dávat naše lidské jídlo. To je ale plné soli a jiných nezdravých látek. Kočky pak ztrácejí vitalitu, a dokonce se potýkají s obezitou. Ideální potrava jsou proto granule. Ty jsou bohaté na živočišné bílkoviny a další látky prospívající jejich organismu. Výživné krmivo pro kočky by také mělo obsahovat:

  • minerály na posílení kostí a zubů,
  • omega 3 a omega 6 pro lesklou, a hlavně zdravou srst,
  • taurin – chrání před slepotou a onemocněním srdce.

Speciální granule na podporu ledvin nebo obezity

Výrobci těch nejlepších krmiv nejen pro kočky, ale také pro psy vyrábějí speciální krmiva, která dodávají správné výživové hodnoty hendikepovaným kočkám a psům. Speciální granule jsou přizpůsobeny zvířatům, která mají problém s ledvinami, nadváhou nebo s citlivým trávicím systémem. Dokonce už vymysleli také granule pro sterilizované kočky a psy.

Občas jim dopřejte změnu v podobě konzerv

Vaše zvířátka by neměla jíst pouze granule, ale dopřejte jim také kvalitní konzervy pro psy a kočky. Takové výrobky obsahují vysoký podíl masa a výborně chutnají. Je to přírodní krmivo bez umělých barviv a konzervantů. Nezapomeňte schovat otevřenou konzervu do lednice a spotřebovat ji do dvou dnů, jinak se zkazí a vašemu mazlíčkovi nebude dobře.

Zvířata by měla mít vždy k potravě čerstvou vodu. Vaší kočce nebo psu nemusí chutnat každý druh granulí nebo konzerv, který jim koupíte, proto se nebojte experimentovat a nelekejte se, že vám nebude jíst hned první výrobek, který mu dáte.

Tags : konzervy pro psykrmivo pro kočky
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response