close
Spolupráce

Dřevěný nábytek a skříně – proč jsou tou nejlepší volbou?

satni-skrin

V každém domě a bytě musí být místo určené k ukládání oděvů. Prostorná, odolná a estetická šatní skříň poskytuje nejen dostatek prostoru pro uložení oblečení, ale také zdobí místnost a dodává jí požadované klima a styl. V současné době v obchodech převládá nábytek z dřevotřískových a MDF desek. Při troše snahy však můžeme najít i mnohem odolnější a krásnější dřevěné skříně.

Dřevěné skříně – čím se odlišují od ostatního nábytku?

Dřevěné skříňky se nejčastěji vyrábějí z odolného a estetického borovicového dřeva. Jedná se o surovinu, která je ideální pro výrobu bytových doplňků. Má jedinečnou estetickou charakteristiku přírodního dřeva, je odolná a stylová. Díky tomu jsou dřevěné skříně ideální volbou pro každou domácnost.

Dřevo je jedinečný materiál, jehož předností si lidstvo cení již po mnoho staletí. Je zcela přírodní a ekologické, a proto je nábytek z něj jedinou správnou volbou pro všechny příznivce ekologických a k přírodě šetrných řešení. Dřevo se vyznačuje vysokou pevností a odolností vůči různým druhům poškození, což zaručuje jeho dlouhou životnost a estetický vzhled po mnoho let.

Dřevěné skříně jsou také nábytkem, který se snadno udržuje. Abyste se vždy mohli těšit z estetického a krásného nábytku s nadčasovým vzhledem, stačí jej čas od času očistit od prachu. Přírodní dřevo je také zdravotně zcela nezávadný materiál, který je vhodný pro alergiky. Výběrem dřevěného nábytku vnesete do svého domova přirozené mikroklima, které přispívá k pohodě a zdraví celé Vaší rodiny.

Dřevěné skříňky v různých provedeních

Dřevěný nábytek vypadá v interiéru mnohem lépe než jeho syntetické protějšky vyrobené z desek a překližek různých typů, které obvykle nevábně stárnou. Nábytek z MDF obvykle zůstává pěkný ještě nějakou dobu po zakoupení. Z dlouhodobého hlediska se však ukazuje jako problematický. Jeho povrch přitahuje prach, ztrácí estetický lesk a nábytek začíná vypadat jednoduše ošuntěle. Takový problém neexistuje v případě dřevěného nábytku, který stárne s charakterem, aniž by ztratil cokoli ze své klasické, nadčasové estetiky.

Nábytek z přírodního dřeva je kvintesencí mnoha dnes módních stylů. Skvěle vypadá v interiéru zařízených v minimalistickém skandinávském stylu, který sází na nábytek a doplňky v barvě přírodního dřeva. Skvěle se hodí i do bytů a pokojů zařízených v provensálském stylu. V tomto případě se vyplatí vsadit na dřevěné skříně v barvě běleného dřeva s viditelnými letokruhy a přirozenou strukturou dřeva.

Dřevěné skříně jsou také jedním z klíčových prvků rustikálního stylu, v němž nábytek a doplňky z přírodního dřeva hrají první housle. Přírodní dřevo se krásně vyjímá v interiérech zařízených ve stylu, který přímo odkazuje na atmosféru idylického venkova, a umožní vám vnést do Vašeho domova dojem přirozenosti a blízkosti k přírodě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku