close
Ložnice

Jak vybrat postel? Závisí na tom vaše fyzické i psychické zdraví

obrázek_2022-07-18_081944108

Věděli jste, že až jednu třetinu života strávíme spánkem? Nemusíte se děsit, naše tělo si prostě potřebuje pořádně odpočinout a nabrat energii, díky níž jsme schopni po celé dny fungovat. Jestliže se chystáte na koupi nové postele, dejte si na jejím výběru skutečně záležet, nevhodná postel vám totiž může pěkně znepříjemnit život. Nevěříte?

Postel nikdy neobjednávejte bez toho, aniž byste si ji prohlédli

Je velmi snadné sednout si k počítači a postel koupit přes vámi vybraný e-shop s nábytkem. Ovšem ne vždy se člověk trefí do černého. Naší radou je, abyste dali přednost kamennému obchodu, kde si postel můžete prohlédnout, vyzkoušet a zjistit, jestli vám daný typ vyhovuje. Je obecně známo, že téměř vše vypadá ve skutečnosti jinak než fotografiích.

Jen dívat se nestačí

Zalíbila se vám nějaká konkrétní postel? To je dobře, ale teď by měla přijít na řadu její zkouška. Každá postel je jiná, stejně tak, jako je jiný každý z nás. Každý máme jiné preference a požadavky týkající se kvalitního spánku. Někomu se spí lépe na vysoké posteli, jiný dává přednost posteli nižší.

Postel vybírejte společně

Jestliže postel budete využívat se svou partnerkou či partnerem, rozhodně byste měli postel vybírat spolu. V konečné fázi byste se měli shodnout na kompromisu, abyste se oba dobře vyspali.

Velikost postele volte podle velikosti ložnice

Důležitým kritériem při výběru postele je velikost ložnice. Jestliže je vaše ložnice spíše menší, masivní postel rozhodně nebude tou pravou. Držte se pravidla, že přístup k posteli byste měli mít oba stejně. Zvažte také možnost rozkládacího lůžka, které vám v malé místnosti ušetří spoustu místa, a nakonec vytvoří plnohodnotné spaní. Na trhu existuje nespočet možností rozkládacích postelí.

Velkým plusem jsou úložné prostory

Jestliže váš dům či byt nepřekypuje prostorem navíc, je vhodné popřemýšlet nad postelí, která nabízí také úložné prostory, do nichž můžete schovat jak sezónní oblečení, tak lůžkoviny a jiné potřebné věci.

Není nad svůj vlastní prostor

Máte rádi svůj prostor? V tom případě zvažte možnost postelí na míru nebo tzv. king size postele, které jsou o něco větší než manželské – pokud vám to tedy prostor v ložnici dovoluje. Díky takto velkým lůžkům se krásně vyspíte.

Na vzhledu také záleží

Funkční a praktická postel by měla být také stylová, která zapadne do vašeho interiéru. Postel s výrazným čelem dodá ložnici charakter. Vybírat můžete například z kovových, dřevěných či čalouněných čel postele.

Myslete na své zdraví

Výběr postele byste především měli podřídit vašemu zdraví. Trápí vás nějaké zdravotní problémy, jako jsou bolesti zad, revma apod.? Poraďte se s odborníkem, který vám doporučí, jaká postel je pro vás ideální. 

Nezapomeňte na kvalitní matraci

Nikdy nekupujte postel bez toho, aniž byste si nekoupili novou matraci. V tomto případě doporučujeme do kvalitní matrace investovat, protože vlastně matrace je strůjcem toho, jak se vyspíte a jak kvalitní spánek mít budete.

Důraz by měl být kladen na kvalitu

Většina z nás vyhledává co nejlevnější zboží, zvláště v dnešní době. Ovšem při koupi posteli byste měli mít na paměti, že se jedná o vcelku důležitou investici, která se vám odmění na zdraví. Proto dejte přednost skutečné kvalitě než levné posteli, za kterou budete za krátkou dobu hledat opět náhradu.

Aby se vám vybíralo mnohem snadněji, nespěchejte a přečtěte si i recenze, které vám s výběrem pomohou.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : postelzdraví

Autor Michaela

Komentáře k článku