close
obrázek_2022-07-07_093327712

Chytré úložné prostory jsou ideálním řešením, zvláště pokud váš dům či byt nedisponuje velkými místnostmi. Mezi nejčastější prekérie patří úložné prostory pro oblečení a boty. Nechte se inspirovat, jak snadno můžete své oblečení uložit a jaké prostory k tomu využít.

1. Vestavěná skříň

Samostatná volně stojící skříň či komoda dodává místnosti jakési kouzlo a charakter, ale vestavěný nábytek si poradí jak s úložným, tak s malým prostorem. Vestavěný nábytek je vyroben přesně na míru, a vy tak můžete využít nejrůznější zákoutí a výklenky v místnosti. Vestavěná skříň navíc nabízí nespočet možnosti pro uložení oblečení. Můžete ji vybavit věšáky, policemi, zásuvkami nebo kolejničkami.

2. Těžko přístupné horní police

Kamenem úrazu jsou také police, do nichž je nepříliš snadný přístup. Využijte je ale na maximum, zejména pro objemnější kousky jako jsou zimní bundy, svetry, plédy apod. Abyste měli nad horními policemi dokonalý přehled, přepažte je. Na internetu nebo v obchodech najdete nejrůznější přepážky, které se snadno na polici nasunou, čímž rozdělí její prostor.

3. Zamyslete se nad způsobem skladování

Expertem ve skladování oblečení se stala Marie Kondo, jejíž metodu KonMari využívají všichni lidé po celém světě. A není se čemu divit, díky této metodě ušetříte spoustu místa. Metoda vychází z úhledného seskládání oblečení tak, abyste našli hned to, co hledáte.

4. Vlastní šatna na míru

Pokud máte štěstí a prostor navíc, vlastní šatna je ideálním řešením. Ovšem i tu si můžete navrhnout podle vlastních potřeb, které závisí na tom, co nosíte. Jestliže máte spoustu obleků, šatů či kabátů, které potřebují viset, důležitým aspektem šatny bude tyč, na níž budou všechny tyto kousky pověšeny. Jestliže ale máte oblečení spíše na skládání, zaměřte se na police, případně rozdělené přepážky vybavené kolejničkami.

5. Nezapomínejte na obuv

Úzké chodby sice nenabízí moc řešení, abyste mohli uložit obuv, ale vždy se nějaká možnost najde. Využít můžete například prostor pod schodištěm, jakýkoliv použitelný výklenek, do kterého zabudujete botník přímo na míru nebo část vaší šatny, která šikovně pojme i vaši obuv.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : oblečení

Komentáře k článku