close

Úklid: Jak udělat z neoblíbené činnosti zábavu?

obrázek_2022-07-01_084946818

Tak nebudeme předstírat, že úklid domácnosti je stejná zábava, jako třeba výlet do aquaparku či do cukrárny, nicméně existuje několik způsobů, jak si tuto docela neoblíbenou činnost udělat zábavnější. A kdo ví, třeba se do této „zábavy“ snadněji zapojí i vaše děti!

Taneční párty

Pusťte si hudbu, zatímco uklízíte hračky, zametáte podlahu nebo myjete nádobí. Jakákoli práce je ideální příležitostí k tomu, abyste našli rytmus, který vás rozhýbe. Než se nadějete, vrhnete se na další úkol. Prostě se úklidem doslova protancujte – a uvidíte, že se na další budete třeba i těšit.

Udělejte z toho hru

Mary Poppins měla pravdu, když říkala, že v každé práci, kterou je třeba udělat, je prvek zábavy. Najděte zábavu a najednou je práce hra! Zapojte děti do závodu o to, kdo první uklidí hračky, kdo nejrychleji posbírá nejvíce oblečení určité barvy, kdo první naloží myčku – buďte kreativní!

Počítejte kalorie

Pomocí online kalkulačky kalorií nebo aplikace v telefonu můžete zjistit, že kalorie vynaložené při domácích pracích se počítají jako cvičení. Možná to není tak zábavné jako taneční večírek, ale pokud domácí práce proměníte ve cvičení, možná budete mít motivaci vydržet u nich o něco déle. Takže se nebojte u práce protahovat, občas přidat do kroku, dělat svižné pohyby a klidně i občas udělat nějaký ten dřep či cvičební prvek. Spojíte dvě užitečné věci dohromady.

Rodinný graf

Vytvořte si barevně odlišené schéma domácích prací, které se bude každý týden střídat. Pak ať si každý (děti, spolubydlící, manželé) vytáhne z pytlíku jednu barvu a věnuje se povinnostem v daném sloupci. Samozřejmě, že je musíte přizpůsobit věku, ale tato zábavná hra zajistí, že se děti již nadále nebudou stěžovat, že dělají pořád to samé, nebo že je nespravedlivé, že druhý sourozenec dělá jednodušší práci.

Kdo říkal, že úklid je nudný?

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dětizábava

Autor Michaela

Komentáře k článku