close

Byt či důmPravidlo, které platilo, platí a platit bude: kdo bydlí v bytě, dal by nevím co za to, aby se mohl přestěhovat do rodinného domku s prostornou zahradou a naopak, ti, co bydlí  rodinném domku přemýšlí, jak pohodlný život by je čekal v bytě, kde by nemuseli sekat trávník, sbírat spadané listí či řešit problém s padající omítkou. Nabízí se tedy otázka: Který druh bydlení je ten lepší? Odborníci by se shodli na faktu, že hodně záleží na životním stylu a samozřejmě je to i otázka financí. Především u mladých či svobodných lidí převládá varianta bydlení v bytě, kdy si po práci raději vyrazí za zábavou či sportem, než aby se zabývali natíráním starého plotu či sekání trávy. A naopak rodiny s dětmi, ale stejně tak i ti, kteří si u pletí zahrady dokážou příjemně odpočinout, nedají dopustit na rodinný dům. Kde je tedy pravda?

Byt nabízí pohodlí

Není žádnou novinkou, že i v bytech žijí rodiny s dětmi, které sice o životě v rodinném domečku sní, ale nemají na tento sen dostatek financí. Dalo by se možná namítnout, že se dá v dnešní době pořídit dům na vesnici mnohem levněji, než ve velkém městě. A vymlouvat se na zdlouhavé dojíždění? Kdepak, to nejde! Nespornou výhodou bytů je určitá anonymita. A v neposlední řadě i vysoká pohodlnost co se různých oprav či úprav týče. stačí, když zaplatíte povinný poplatek do fondu oprav a tím vaše starosti končí.

I v domě se dá bydlet bez potíží

Všimli jste si, že se v rodinných domcích stále častěji objevují rodinky s dětmi a především lidé, kteří mají chuť a dostatek času starat se o bydlení? A ti, kteří milují zástavby v zeleni nebo na venkově o stěhování do domu rozhodně dlouho neuvažují. Máte-li vlastní zahradu, jakožto rodičům vám odpadá jedna starost navíc, kterou musí řešit rodiče bydlící ve městě – nemusíte se bát, že vaše dítě při hraní narazí například na injekční stříkačku, o kterou by se mohlo nakazit či že pískoviště po setmění rozhodně neslouží jak psí záchod.

Dům a byt v jednom jako kompromis

Ani po přečtení dnešního článku a sečtení všech pro a proti se stále nedokážete rozhodnout? Pak věřte, že pro stejně nerozhodné lidi jako jste vy existuje ideální kompromis. A říká se mu viladomy. Jedná se o menší stavby, ve kterých se nachází několik bytů. Každý z nich ale disponuje vlastní zahrádkou, velkou terasou či balkonem. Pro vás to bude ideální spojení pohodného života v bytě s možností mít kousek své zahrádky na lehátko či gril.

Tags : bytdům

The author Nikol Bláhová

Leave a Response