close
Spolupráce

Esenciální oleje a difuzéry: Jak provonět svoji domácnost?

Čistě provoněný byt. Jistě představa každého z nás. Jak toho ale správně docílit v dlouhodobém měřítku? Esenciální oleje v kombinaci s aroma difuzéry jsou to nejvoňavější, co můžete pro svou domácnost udělat.

Esenciální oleje

Esenciální neboli éterické oleje mají nezaměnitelnou funkci při aromaterapii. Každá lahvička obsahuje účinné látky z konkrétních rostlin. Jejich koncentrát při dlouhodobém užívání podporuje imunitní systém, správnou funkci našich orgánů a má výrazně kladný vliv na naše psychické a emoční rozpoložení. Vůně přírody nás dokážou zbavit stresu a zapracovat na svém osobním vývoji.

Jak vybrat vhodný olej

Nejvhodnější esenciální olej pro vás bude ten, který vám sedne po čichu. Oleje se dají též do sebe smíchat a vytvořit tak zajímavé kombinace. Po přičichnutí vnímejte reakce svého těla a co ve vás daný olej probouzí. Vždy je ale na místě si zkontrolovat jeho kontraindikaci, a to obzvláště v případě, kdy olej pro někoho vybíráme, nebo bude používán v prostorách, kde jsou i další lidé a předně děti.

Způsoby použití

Oleje se používají nejčastěji v kombinaci s aromalampou, difuzérem či se mohou jen umístit na talířek. Dle velikosti prostoru a intenzity vůně, které chcete docílit, se do vody přidá 2 až 8 kapek oleje. V kombinaci s vodou jsou skvělým zdrojem pro inhalaci, která nám pomůže uvolnit dýchací cesty. Rostlinné oleje jsou dále vysoce používány na pokožku při masážích.

Máte-li zranění, můžete si za pomocí oleje připravit obklad na postihnuté místo. Voňavou koupel vaše tělo jistě také ocení. Taková relaxační procedura pomůže nejen tělu, ale i mysli.

Aroma difuzéry

Difuzér pomáhá rozptýlit oleje, které dále provoní celý prostor. Trh nám poskytuje velký výběr z možností, kdy každý je ojedinělý a má svůj styl. Můžete si proto vybrat ten, který doplní váš interiér a podpoří jeho design.

  • Elektrický difuzér bývá z hlediska bezpečnosti nejvíce využíván, hodí se nejen do domácností s dětmi, ale i do kanceláří a dalších pracovišť.
  • Difuzér s tyčinkami je velmi moderní bytový doplněk, zároveň i tedy funkční. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější variantu difuzéru. Funguje na bázi smočení tyčinky do náplně, které nasáknou danou vůni a rozptýlí ji do okolního prostoru.
  • Ultrasonické difuzéry buď poskytují pouze vůni, nebo jsou takové, že zároveň zvlhčují vzduch. Záleží, který typ si pořídíte.

Jaký typ difuzéru používáte doma vy?

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Komentáře k článku