close
woman-planting-vegetable-small-home-garden_53876-105373

Patříte mezi ty, jejichž dvorek zrovna nepřekypuje velikostí? Věřte, že k vytvoření zahradního ráje nepotřebujete obrovský prostor. Nechte se inspirovat tipy, které váš dvorek dotáhnou k dokonalosti.

Obložte zdi plotu

Jestliže je váš dvorek obestaven zašlou zídkou, není nic jednoduššího, než ji obložit dřevěnými obklady, které dodají tu pravou atmosféru. Kolem plotu postavte větší květináče s trvalkami. Doprostřed dvoru postavte pohodlné kompaktní židle a menší stůl, což vám zajistí příjemné posezení.

Vestavěná pohovka

Správné uspořádání malého prostoru je tím nejdůležitějším. Skvělým řešením, kterým ušetříte spoustu místa, je vystavění pohovky přímo kolem zídky. Použijte stejné cihly jako u plotu, aby bylo všechno v jedné linii. Zděná sedačka by měla být také o trochu vyšší než klasické interiérové sedačky, čímž si vytvoříte i jídelní prostor. Nezapomeňte na kvalitní polštáře a podsedáky.

Klasická lavice

Každý dvorek by měl mít takové to příjemné útočiště, když si chcete prostě někam zalézt. K tomu je naprosto ideální klasická lavička, co můžete vystylovat pomocí venkovních polštářů, které zapadnou do celkového vzhedu dvora. Umístěte ji tam, odkud máte skvělý výhled na západ slunce.

Nenechte se připravit o stromy

O krásný prvek ve vaší malé zahradě se také postarají menší stromy nebo palmy v květináči. Vůbec se nebojte je umístit doprostřed zahrady, mohou být jakýmsi pomyslným rozdělením mezi relaxační zónou a zónou pro pěstování.

Nebojte se zrcadel

Kdo říkal, že zrcadla patří pouze do interiérů? Zavěste venkovní zrcadlo, které bude odrážet vaši zahradu ve vnitrobloku. Tím opticky zvětší prostor a vytvoříte iluzi dvojnásobného množství rostlin a jiných předmětů v zahradě. Na internetu existuje nespočet inspirací, jak zrcadlo zakomponovat do exteriérů.

Venkovní krb

Cílem malého dvorku je přívětivost a útulnost. A všichni víme, že takovou atmosféru vždy podtrhne krb s plápolajícím ohněm. Vytvořte z malé zahrady takový venkovní obývací pokoj. Snažte se krb zasadit přímo zídky obklopující váš pozemek. K tomu nesmí chybět pohodlná pohovka a rostliny kolem.

Zdroj foto: freepik.com

Komentáře k článku