close
fireplace-558985_640

Předvánoční období, tedy adventní čas, je dobou, kdy si zdobíme svá obydlí zimními dekoracemi. Mezi nimi zaujímá významné místo právě adventní věnec či svícen, závěsný věnec na vchodových dveřích a osazené dekorativní truhlíky či květináče za oknem. 

Adventní a vánoční dekorace jsou pro nadcházející dobu ty hlavní, domov si ale můžete vyzdobit i jinak. Jaké dekorace se objevují v interiérech v zimních měsících?

Obnovte bytový textil

Pro hřejivý pocit domova je v této době nutné něco udělat. Potahy, ubrusy, závěsy a další bytové textilie pro zimní období by měly mít tmavší a teplejší barvy: ideální jsou všechny odstíny hnědé, vánoční náladu pak podpoří červená a zelená. Na pohovky připravte teplé plédy a deky, polštářům budou slušet pletené povlaky. Na podlahu naaranžujte kožešinové předložky, jestli zvažujete pořízení koberce, v zimě je pro něj ta nejlepší doba.

Dopřejte interiéru více světla

V zimě, kdy se pozdě rozednívá a brzy stmívá, si všude kolem sebe aranžujeme svícny, aromalampy a další světelné dekorace, abychom si ten deficit světla nahradili. Plamínku svíčky a její vůni se sice nic nevyrovná, nebojte se ale využít LED nasvícení, ať už formou různých světelných pásků, hvězdy v oknech nebo LED žárovkou v oblíbených dekorativních lucernách.

Dekorace z přírodních materiálů

K zimě tak nějak patří dekorace z jehličnatých větviček, ze jmelí, ale také dřevěné a kovové předměty. Zimě, víc než kdy jindy, vládnou přírodní materiály, protože interiér úžasně zútulní. Dřevěný betlém, vyřezávané domečky na tradiční františky, slaměné ozdoby, sisal  a jutové mašle na závěsných dekoracích, kovový svícen a lucerničky, adventní věnec z jehličí, šišek, koření a sušeného ovoce. To vše završí miska ořechů s louskáčkem na stole. Umíte si představit krásnější výzdobu domova na zimu?

Tags : adventní dekoracejak ozdobit domov na zimuzimní dekorace v interiéru

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku