close
Spolupráce

Úsporné topení může být krásné i výkonné zároveň

shutterstock_1309145173

Snažíte se minimalizovat náklady ve svém domě nebo třeba ve firmě? Pak vám jistě neunikly nízkoenergetické spotřebiče, mezi které se řadí také infrapanely. Náklady na vytápění mohou při správném použití snížit i o desítky procent, navíc vám nabídnou i benefity pro zdraví a snadnou instalaci opravdu kamkoliv.

Topení
Topení

A na jakém principu fungují? Ve hře jsou infračervené vlny, které šíří teplo do okolí rovnoměrně. Prohřívají vše, co jim „stojí v cestě.“ Tedy včetně nás. A právě toto efektivní prohřívání podporuje samoregulační mechanismy v našem těle, jež postupem času posilují imunitu, zlepšují naše samoregenerační schopnosti a pomáhají proti nejrůznějším zánětům.

Infratechnologie se uplatní i v nemocnicích nebo rehabilitačních zařízeních

Dnes se lze se sálavým teplem setkat zejména v lékařské praxi. Používá se při rehabilitaci (regenerace postižených tkání, potlačení zánětů), pro léčbu nejrůznějších psychických onemocnění (deprese, mentální anorexie), ale také v inkubátorech pro novorozence, kterým v maximální možné míře simuluje podmínky uvnitř mateřského lůna.

Infratopení v domácnostech a jeho výhody

Setkat se lze i se specializovaným infrasaunami, které tělo prohřejí, aniž by ho zatížily nadměrnou vzdušnou vlhkostí, což některým lidem bohužel nedělá právě dobře. Ovšem tentýž efekt je možné si dopřát i v domácích podmínkách. Stačí použít infrapanely místo klasického teplovodného topení.

Jejich výhodou je snadná přenositelnost, ovládání, ale i úspornost. Jejich pořizovací ceny jsou díky neustále se vylepšujícím technologiím velmi příznivé a totéž platí i pro jejich každodenní provoz. Navíc oceníte i širokou variabilitu modelů, která je na našem trhu dostupná.

Jeden jediný velký panel bez potíží vytopí běžnou místnost, vysokoteplotní infrapanely se pak hodí do dílen, garáží a dalších hůře zaizolovaných prostor a ty nejmenší modely si poradí s komfortním prohřátím vaší kanceláře – a přitom je bez potíží umístíte třeba pod váš pracovní stůl.

Chtějte kvalitu od prověřeného dodavatele

Na náš trh dodává sálavé infrapanely ECOSUN už od roku 1900 společnost FENIX s.r.o. Sází zejména na jedinečnou povrchovou úpravu i unikátní technologii, umožňující rovnoměrné rozdělení teplot přímo na panelu. Obojí dohromady pak zajišťuje maximální možné procento předávané energie – tzn. té, která přímo vytopí váš dům či byt. Naopak nevýhodná konvekční složka je v celém systému potlačena na opravdové minimum. Potěší vás i neustále přibývající novinky v sortimentu, díky nimž si můžete své bydlení ozvláštnit nebo přímo dekorovat tak, jak sami chcete. Hlavním heslem je však stále praktičnost a maximální využitelnost i funkčnost. Prohlédněte si dostupné možnosti na stránkách Infraobchod.cz.

Zdroj obrázku:
fizkes / Shutterstock.com

Autor Jaroslav

Komentáře k článku