close
kitchen-3266752_640

Moderní kuchyně bez kuchyňské linky je vlastně nepředstavitelná. Bez ohledu na to, v jakém stylu si ji zařizujete, vždy vycházíte ze skutečnosti, že bude podél zdi alespoň několik skříněk spojených do kuchyňské linky. 

Tento způsob zařízení je totiž velmi praktický – za dvířky schováte nejen nádobí a různé kuchyňské pomocníky, ale také lednici, myčku na nádobí či pračku. Tím se vybavení sjednotí do jednoho stylu a například ve venkovské kuchyni nebude celkový koncept narušován hypermoderní pračkou.

Moderní styl je definován jednoduchostí a elegancí

V současné době převažuje v kuchyni styl moderní, minimalistický, hned za ním se řadí styl provence a rustikální venkovský. Pokud jde o moderní kuchyni, akcentuje čisté elegantní linie a kromě tradiční bílé barvy jsou letos trendy odstíny modré, zelené a tyrkysové. I do moderních kuchyňských interiérů se vrací dřevo, nejčastěji v kombinaci s kovem, mramorem či v poslední době velmi oblíbeným materiálem – betonem. 

A jak je to s vrchní řadou skříněk v moderní kuchyni? Pokud to dovoluje dostatek prostoru, bytoví designéři se horním skříňkám vyhýbají. Tím docílí mnohem vzdušnějšího vzhledu. V malých prostorech jsou skříňky na stěně nezbytností, a to do té míry, že se využívají skříňky zdvojené. Nevyhýbejte se ani kuchyňským linkám až ke stropu.

Z venkovských stylů především provence

Tradiční český selský nábytek se hodí spíš do venkovských stavení, tedy do rekreačních chalup. Naopak francouzský provence styl se dá uplatnit i v městském bytě a má řadu příznivců. Kuchyňské linky v provensálském stylu jsou provedené v jemných odstínech modré či zelené, v šedivé a smetanové barvě. Horní řada skříněk bývá prosklená, nebo e nahrazená otevřenými policemi, na nichž jsou vystavené dózy i nádobí, často nablýskaným mosazným. I v provence kuchyni není zapomenuto dřevo, často se využívá na odolnou masivní pracovní desku.

Tags : kuchyňská linka

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku