close

policky1Police a poličky mají v dnešních interiérech 21. století nezastupitelné postavení. Setkáváme se s nimi téměř v každé místnosti. Zajišťují hned dvě funkce, tou první je klasika v podobě užitku a tou druhou je potom design. A právě netradiční police přináší něco trochu jiného, než na co jsme zvyklí. Zjednodušeně řečeno netradiční police na nás nečekají na každém rohu. Chcete-li se tedy trochu odlišit od stereotypu, popřemýšlejte o jejich pořízení!

Jak si takové netradiční a atypické poličky představit? V podstatě jakkoliv, může se jednat o zakřivenou desku ze dřeva, skla nebo plastu, případně z kovu. Stále častější jsou i kombinace těchto materiálů. Atypičnost tedy nejčastěji spočívá právě v nepravidelných tvarech. Rozdílnosti jsou pochopitelně i ve velikostech. Nedá se říci, že by se atypické police hodily do každého interiéru. Jde o to, abyste vycítili, co si můžete dovolit a co naopak bude působit jako rušivý prvek jinak elegantního komplexu daných interiérových prostorů. Samozřejmě také platí, že jiné police budou vynikat v koupelně, jiné pořídíte do obývacího pokoje, dětského pokoje a po zcela jiných variacích sáhnete v případě zpestřování chodby nebo haly či síně!  

Poličky vybírejte podle vlastního vkusu

policky2Moderně působí mimo jiné i pestrobarevné, případně kontrastní provedení poliček. Je známo, že pronikavé barvy jsou momentálně „in“, možná se tak budou hodit i do vašeho bydlení. Police a poličky jsou jednoduché bytové doplňky, které nepředstavují nikterak vysoké výdaje. O to více u nich potěší, že za málo peněz poskytnou množství užitku a krásy. Můžete si je dovolit i často obměňovat. Jsou víceméně snadno přemístitelné, což je zajištěno hlavně díky modernímu uchycení, které bývá nejčastěji zprostředkováno pomocí hmoždinek a šroubů.

Popřemýšlejte i vy o atypicky vypadajících poličkách, inspirovat se můžete v některé z moderních domácností vašich známých, nebo doporučujeme internet, kde najdete téměř vše! Začněte tedy u maličkostí, budete se možná divit, jak dokážou oživit nejeden interiér!

Tags : designvybavení bytu

Komentáře k článku