close

dirty-blinds-thecleanteamŽaluzie by se daly označit za standardní vybavení domácností. Ačkoli je na trhu celá řada modernějších a oku přitažlivějších způsobů stínící techniky, dává většina lidí přednost klasice v podobě žaluzií. Možná právě pro jejich celkem přátelskou cenu. Vodorovné hliníkové žaluzie jsou levné, praktické a přiznejme si, že nevypadají až tak hrozně. Zajímá vás, zda vůbec mají nějakou chybičku či zádrhel, který by se jim dal vytknout? Mají a jejich nedostatek se skrývá ve složitější údržbě. Spousta lidí jejich čištění co nejvíce odkládá, ale jednou to zkrátka přijde a obzvlášť teď před Vánoci chce mít každý doma čisto. A několikati měsíční prach rozhodně nevypadá dobře. Pokud ani vás čištění lamely po lamele příliš nebaví, vyzkoušejte naše účinné tipy, které vám tuto nepříjemnou práci pořádně usnadní.

  • 1. Ultrazvuk pomůže!

    Zatímco ve světě zná účinnost ultrazvuku v lékařském oboru každý, co se úklidu týče, je to mladá novinka. Všechny typy žaluzií lze velice snadno ultrazvukem vyčistit. Jak to funguje? Žaluzie se ponoří do vodní lázně a pomocí ultrazvuku se v ní vytvoří miliony bublinek, které naruší strukturu špíny a mechanicky ji odloupnou. Lehké jako facka, viďte? Jenže jeden háček to má – cenu. Za takové čištění zaplatíte u firem, které se na to specializují, až 80,-Kč za jeden metr čtvereční.

  • 2. Když už sprchu, tak hodně opatrně!

    Napadlo vás, že si podobnou metodu, avšak mnohem levnějšív podstatě zadarmog-m_kak_myt_zhaluzi_06 vytvoříte sami doma díky sprše? Nápad je to sice šikovný, ale když už se do toho budete chtít pustit, pamatujte na to, že se sprchou musíte zacházet hodně opatrně. Silnější proud vody by mohly slabší lamely nalomit či dokonce úplně zničit. A co se sušení týče, také to není zase až taková hračka! Zůstanou-li vám na lamelách malé kapičky, budete je muset utřít – pozor na polámání – nebo vysušit fénem.

  • 3. I na vysavač se dá spolehnout!

    Na pomoc si můžete vzít i vysavač, ovšem ne úplně každý se na to hodí.  Prach a nečistoty ze žaluzií odstraní poměrně rychle, ale je k tomu potřeba takový vysavač, který má možnost regulovat výkon. Vy musíte zvolit ten nejnižší. Jinak by se totiž mohlo stát, že trubice lamelu vtáhne dovnitř a dokonale a možná i nevratně ji poškodí. A jistě víte, jak nepěkně vypadají nalomené kousky žaluzií, jež jsou patrné i na první pohled. Čištění vám může usnadnit malý nástavec, který je určený na čalouněný nábytek.

Tags : čištění žaluziížaluzie
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response