close
podzim

Každá sezónní změn a s sebou nese nádech něčeho svěžího a nového. A podzim samozřejmě není výjimkou. Nejenom, že se ochlazuje počasí, ale mění se barvy stromů, listů. Stejně tam spousta hospodyněk dělá změny v dekorování své domácnosti. Jak tedy proměnit svůj domov c podzimní oázu?

Přírodní barvy

Podzim je známý svou teplou a zemitou paletou barev. Letos jsou v centru pozornosti odstíny olivově zelené, hořčicové, terakotové a vínové. Tyto barvy do své domácnosti jednoduše přenesete na stěny, polštáře, závěsy či drobné dekorativní detaily. Pokud tyto barvy spojíte ještě s neutrální béžovou či šedou, vytvoříte doma pocit tepla.

Texturované doteky

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit útulnou atmosféru, jsou textury. Během podzimu je to především o měkkých a bohatých vrstvách. Doma vám nesmí chybět tlusté vlněné přikrývky, hebké plyšové koberce, těžké závěsy a saténové polštářky. Tyto textury totiž evokují teplou atmosféru – a navíc se doma budete cítit ještě útulněji než kdy jindy.

Přírodní prvky

Trvalý trend v každém odvětví designu je spojení se s přírodou. Letošní podzim vybízí k tomu, abyste si přenesli venkovní prostředí domů pomocí přírodních prvků. Dřevo, kámen, poutí a ručně vyráběná keramika jsou nejlepší formou podzimních dekorací. Nezbytným doplňkem každého prostoru zůstávají také rostliny, které do něj vnesou svěžest a život.

Osvětlení

Osvětlení hraje zásadní roli při vytváření útulné atmosféry. Zakomponujte do svého domova stojací lampy, dekorativní lustry a závěsná svítidla. Vždy ale musí svítit teplými tóny a měkkými, nejlépe žlutě. Svíčky jsou také vynikajícím způsobem, jak dodat vašemu podzimnímu domovu nádech intimity a romantiky.

Vůně

Svíčky se hodí za každého ročního období, nicméně na podzim a v zimě jsou úplně nejžádanější. Mezi vůněmi jsou nejoblíbenější skořice, zázvor, cedrové dřevo či vanilka – určitě najdete vůni, která váš domov zútulní.

Stačí přidat jednu či dvě svíčky do každé místnosti, a to včetně kuchyně, obývacího pokoje a chodby. Uvidíte, jak vám dokážou zvednout náladu a naučí vás mít rádi podzim.

Vchod do domu

Když už máte zútulnění svůj domov, nezapomínejte ani na okolí svého domu. Vchod je to první, co padne všem kolemjdoucích do oka. A co teprve oči zvídavých sousedů! Na vchodových dveřích nesmí chybět podzimní věnec. Pokud hledáte inspiraci, vyzkoušejte stébla pšenice, přidejte i šišky či žaludy. Dalším oblíbeným trendem jsou také sušené květiny.

Chodba

Bude potřeba upravit také vaši chodbu. Všechny sezónní boty, které jste nosili v létě, je potřeba nekompromisně schovat, už je nebudete zase dlouho potřebovat. Také doplňky jako klobouky a sluneční brýle už ve vaší chodbě nemají co dělat. Naopak zajistěte dostatek háčků na všechny těžké kabáty a také stojan na deštníky. Vedle dveří je také dobré uvolnit místo na rukavice, čepice a šály.

Letošní podzimní trendy v oblasti dekorací a interiérového designu se zaměřují na vytváření prostor, které zprostředkovávají teplo, pohodlí a silné spojení s přírodou. Začleněním sytých barev, hmatových textur a prvků inspirovaných přírodou můžete svůj domov proměnit v útulné útočiště, které vás bude těšit po celé roční období. Ať už prostřednictvím drobných změn nebo kompletní rekonstrukce, podzim je ideální čas věnovat svému domovu péči a pozornost, kterou si zaslouží.

Zdroj foto: www.freepik.com

Zdroj textu: www.housebeautiful.com, www.countryliving.com

Tags : podzim

Komentáře k článku