close
kava_do_kapsy

Chystáte se stavět Váš vysněný dům a hledáte odpověď na otázku, která možná nejvíce ovlivní kvalitu výsledného domu, a to „Jak si připravit kávu na stavbě?“. Kofein zvyšuje bystrost, tudíž když koluje v krvi, je o dost menší šance, že uděláte chybu. Navíc stavění často probíhá v nepříznivém počasí a teplá káva rozproudí krev a zahřeje. Existuje mnoho způsobů, jak připravit kávu na stavbě. V tomto článku se dozvíte o tom nejrychlejším a nejkvalitnějším. Nejprve si však probereme ty nejpoužívanější.

Kávovar na stavbu

Kvalitnější, ale drahou variantou je pořízení stavebního kávovaru, který je odolný vůči prachu. Kávovary v mnoha případech obsahuje i baterii, takže nepotřebuje mít ani zásuvku. Nejsou však příliš rychlé. Uvaření kávy trvá několik minut, jelikož baterie není příliš výkonná. Používání kávovaru je ovšem velice pohodlné, stačí pouze doplnit vodu a zmáčknout tlačítko.

Turek/rozpustná káva

Mnohem levnější, za to s kvalitou pokulhávající variantou je rozpustná káva nebo český turek. Kávu postačí mít schovanou v dóze a horkou vodu můžete mít připravenou v termosce. Pokud máte k dispozici elektrický proud, je vhodné použít rychlovarnou konvici. Chcete-li si však pochutnat na kvalitní kávě, těmito způsoby ji nepřipravíte. U výroby rozpustné kávy se používají chemikálie, a navíc se jako surovina používá ta nejméně kvalitní káva.

U turka je to jiné. Jako surovina může být použita i prvotřídní káva, problém je však v délce louhování kávy, která je u turka nevyhnutelně delší. Kávová sedlina tak zůstává dlouho ve vodě, čímž se do výsledného nápoje luhují i zdraví škodlivé třísloviny. Ty mohou způsobit bolesti břicha a jiné zdravotní komplikace.

Kávové filtry od Kávy do kapsy

Nejrychlejší a nejkvalitnější přípravou kávy na stavbě jsou filtrační pytlíčky od Kávy do kapsy. Filtry jsou již naplněné kvalitní mletou kávou a zabalené v neprodyšných obalech, takže z kávy nevyprchá vůně. Pytlíčky stačí roztrhnout, nasadit na hrnek a prolít horkou vodou. Do 2 minut máte dokonale filtrovanou kávu jako z profesionální kavárny.

Zdroj obrázku: kavadokapsy.cz

Komentáře k článku