close

Asi už se vám to také párkrát stalo: chcete si něco uvařit, ale maso máte jen v mrazáku a samozřejmě jste si ho zapomněli vyndat včas. A teď řešíte otázku, jak ho nejrychleji rozmrazit.

Není moc způsobů, jak maso co nejrychleji rozmrazit, ale přece jen jsou. Jsou také rozšířené způsoby, které jsou naprosto nevhodné, protože buď úplně zničí kvalitu masa, nebo přispívají k množení mikroorganismů. Jak tedy na to?

Rychlé rozmrazení masa

Jestliže se jedná například o kuře, které chcete péct, na rozmrazení vůbec nemusíte čekat. Ochuťe ho a dejte do trouby rovnou, jen ho z počátku pečte při nižší teplotě, až ke konci přidejte. Jestliže se chystáte maso vařit, ať už na polévku či na omáčku, i v tom případě ho můžete dát do hrnce zmrzlé.

Pokud potřebujete rozmrazit maso, je nejlepším řešením program “defrost” u mikrovlnné trouby. Přečtěte si pro jistotu manuál, abyste skutečně rozmrazovali a nevlnili, to by se na mase utvořila vařená vrstva a vnitřek by zůstal zmrzlý.

Druhý účinný způsob je ponoření zmrzlého masa do studené vody, musí být ale v pevném igelitovém nebo mikroténovém sáčku, aby se voda nedostala až k němu. Maso je pak nasáklé vodou a jídlo z něj nemá už tak dobrou chuť.

Pokud hodně spěcháte, můžete postupně přidávat vlažnou až teplou vodu.V žádném případě ho ale nedávejte do horké vody, tím byste jeho nutriční vlastnosti úplně zničili.

Správný postup při rozmrazování

I když nespěcháte a vyndáte si maso z mrazáku s předstihem, záleží na způsobu, jak ho rozmrazujete. Rozhodně ho nerozmrazujte přes noc při pokojové teplotě, tím byste si mohli zadělat na velké zdravotní potíže. Nejlepší způsob, jak maso rozmrazit, je přendat ho z mrazáku do ledničky a rozmrazovat ho při teplotě stabilní teplotě kolem 4° C. Při této teplotě máte jistotu, že se vám v mase nezačnou množit bakterie-

Tags : jak rozmrazit masojak rychle rozmrazitjak správně rozmrazit

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku