close
Spolupráce

Jak se chránit proti hluku na pracovišti? Chrániče sluchu nabízí efektivní řešení

chranic_sluchu

Většina z nás si to ani neuvědomujeme, ale prakticky neustále jsme vystaveni hluku, který obvykle přesahuje zdravé limity. Stačí žít jen ve větším městě a už dennodenně musíme poslouchat hluk aut, tramvají, sanitek a mnoha dalšího. Naše uši jsou konstantně přetížené a problémy se sluchem nejsou ničím vzácným. Když se k tomu navíc přidá ještě hlučné pracovní prostředí, máme zaděláno na pořádné problémy. Proto je klíčové svůj sluch velmi pečlivě chránit. Jak na to?

Efektivní mušlové chrániče

Tento chránič sluchu je ideální pro velmi hlučná pracoviště. Na první pohled vypadají jako klasická velká sluchátka, ale jejich cílem je především efektivně chránit před dlouhodobým působením intenzivního hluku. Vybírejte chrániče, které mají nízkou hmotnost, aby zbytečně nezatěžovaly vaši krční páteř, a volte design, který se vám bude pohodlně nosit a nikde nebude tlačit. Širokou nabídku najdete na e-shopu Hoffman Group. Vyberte si chrániče, které budou odpovídat vašim potřebám a poskytnou uším nutnou ochranu.

Funkce navíc

V nabídce lze najít také modernější elektronické chrániče, které dovedou i něco navíc. Například umí snímat okolní zvuk mikrofonem, aby jej následně ve vhodné hlasitosti přenášely pomocí reproduktoru do ucha. Stále tedy můžete slyšet, ale to vše v bezpečné hlasitosti, která váš sluch nebude dlouhodobě poškozovat. Můžete si také pořídit chrániče s funkcí automatického aktivního potlačení hluku, kdy tyto dovedou zachycovat vnější zvuky a následně vytváří protichůdný zvukový vzor, díky čemuž dochází k citelnému snížení hlučnosti.

Co hrozí, když se nebudete chránit

Nejprve možná žádné problémy mít nebudete, ale čím déle budete hluk vystaveni, tím závažněji je sluch poškozen. Hrozí, že po čase se mohou rozvinout vážné problémy, včetně nepříjemného pískání uší, až po omezení, nebo dokonce ztrátu sluchu. Je třeba svůj sluch pečlivě chránit a pokud víte, že pracujete v hlučném prostředí, také pravidelně docházet na preventivní lékařské kontroly.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku