close

I když nám mouchy nijak neubližují, jejich nepříjemné bzučení a lezení po všem, včetně nás, z nich dělá hmyz hodně obtížný. Zvlášť před bouřkou jsou hodně dotěrné, proto se neustále snažíme je z našich domovů vyhnat. Můžeme zkusit některé k mouchám šetrné způsoby, pokud se neosvědčí, přijde na řadu plácačka a chemie.

Sítě proti hmyzu nás ochrání i před komáry

Jako ve všem, i v případě much je nejlepší prevence. Než nastanou horké dny, kdy máme okna otevřená dokořán, nainstalujte si do oken sítě. Můžete tak beze strachu větrat, mouchy se k vám nedostanou. Výhodou je, že zabrání vniknutí i dalších druhů létavého hmyzu, z nichž komáři jsou nejmíň příjemní.

Jestliže máte v domě druhý vchod vedoucí do zahrady, je dobré kromě plných dveří osadit i dveře síťové, zvlášť pokud máte na zahradě kompost.

Rostliny jako přírodní repelent

Truhlíky s muškáty na oknech i na balkónech působí velmi hezky, nejsou však jen na okrasu. Právě pelargonie, stejně jako afrikány, mají na mouchy silný repelentní účinek. Stejně je dokáže odpudit i levandule, meduňka, bazalka, šalvěj nebo máta. Zkuste si doma pověsit čerstvé listy z ořešáku, ty mouchám také nevoní. Některé zdroje uvádí i kvetoucí vratič.

Jmenované rostliny můžete pěstovat v zahradě pod okny, na parapetu, nebo je mít sušené v pytlíčcích zavěšené po domě.

Když to nejde po dobrém

Tak, kde se mouchy vyskytují nejvíc a nedokážete je vypudit po dobrém, zavěste od stropu mucholapku. Lepidlo mouchy přiláká, ale už je nepustí.

Druhým osvědčeným způsobem je plácačka na mouchy. Hlavně na venkově nechybí v žádné domácnosti.

Zakoupit můžete také postřik proti létavému hmyzu nebo elektronické odpuzovče či lapače. Elektrický lapač je sice dražší než mucholapky, není ale tak nevzhledný a nemusíte starat o vyhazování mucholapek plných much.

Odpuzovače vydávají pro mouchy nepříjemný zvuk, který my neslyšíme, ale je dokáže odehnat daleko. Také elektrické odpařovače jsou účinné.

Tags : jak na mouchyjak se zbavit muchpřírodní odpuzovače much
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response