close
Komerční články

Jak si zajistit komfortní práci v kanceláři? Jedině v kvalitním křesle nebo židli

Každý nábytek Topoľčany by měl především splňovat veškeré naše požadavky. Dvojnásob to platí potom u vybavení, ve kterém například prosedíme celý den. Zpravidla toto vybavení používáme v kanceláři, a ano, hovoříme o kancelářském křesle nebo židli. Ty musejí zajistit zejména maximální komfort, abychom si nezadělali na problémy s páteří.

Kancelářská židle
Kancelářská židle

Kancelářská židle jako základ správného sezení

Určitě vám to vštěpovali už rodiče od mladých let, že máte sedět rovně a nehrbit se. Samozřejmě měli pravdu, to ale neznamená, že v dospělosti bychom se neměli této rady držet. Je však potřeba tomu podřídit výběr kvalitní kancelářské židle. To je důležité zejména v tom ohledu, že dobrá židle vás ve správném sezení podporuje. Nemáte tedy tendenci sklouzávat k různým pohodlnějším polohám a takzvaně se kroutit jako paragraf. Správná židle by měla mít především:

  • Stabilní konstrukci
  • Ergonomické prvky

Aby se vám na židli dobře sedělo, je samozřejmě potřeba, aby působila stabilním a bytelným dojmem. Většinou to nesplňují ty nejlevnější židle, kde se šetří na materiálech, tak si na to dejte pozor. Důležité jsou také ergonomické prvky, které by měly být v rozumné míře stavitelné. Nezapomínejte ani na opěrky rukou, které by měly jít rovněž vhodně nastavit. Zejména pak, pokud používáte židli přímo u pracovního stolu.

Komfort kancelářského křesla

V případě kancelářských židlí může být jejich využití nejen pro dlouhodobé sezení u pracovního stolu, ale třeba také v zasedacích místnostech, ale na řadě jiných míst, a to třeba k posezení pro klienty. Pokud se však podíváte na typická kancelářská křesla, ta jsou často vybavena výraznějším polstrováním, přičemž jsou určena prakticky výhradně k pracovnímu stolu. Křeslo obvykle poskytuje vyšší komfort, ale to nutně neznamená, že židle jsou horší. Vždy záleží na konkrétním modelu a ergonomicky povedené mohou být oba druhy produktů. Ve výsledku je to pak tedy především o vašich osobních preferencích.

Tags : kancelářská křeslakancelářské židle
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response