close

Pohodlná sedací souprava v obýváku je naprostým základem k tomu, abyste mohli dostatečně zregenerovat po náročném pracovním dni. Proto rozhodně neberte výběr sedací soupravy na lehkou váhu. Sedačky dnes můžete zakoupit v mnoha provedeních, a to jak co do tvaru, tak co do materiálu. Pojďme se nyní v tomto článku podívat na to, jak jsi dobrou sedací soupravu vybrat, a jak řešit dispozičně problematické prostory.

Sedačka
Sedačka

Pohodlíčko jako v nebíčku

Když vybíráte sedací soupravu, myslete na to, že v ní budete trávit spoustu času. Obývací pokoj je zkrátka společenská místnost, a tak se zde scházíme třeba s rodinou při sledování televize, při oslavách a při dalších společenských událostech. Mezi velmi populární patří třeba rohové sedačky, které jsou zpravidla rozkládací. Kromě toho, že nabídnou dostatek prostoru k sezení, tak je lze rovněž rozložit do ložné plochy. Je tak umožněno nouzové přespání. Typicky je v těchto sedačkách prostor také na uložení ložního prádla. Mezi další oblíbený nábytek do obýváku pak patří:

  • Klasické pohovky
  • Křesla a taburety

Klasickou pohovkou nyní rozumíme rovnou sedačku, která není určena k umístění do rohu. Toto řešení může být v mnoha ohledech dispozičně úspornější. Vždy pak záleží na tom, kolik prostoru máte. Sedačku můžete doplnit o křesla, křesílka a taburety.

Na kvalitě záleží

Při výběru sedačky si především dejte pozor na to, jaké budete chtít čalounění. Různé materiály se liší odolností a životností. Oblíbené jsou samozřejmě látkové sedačky, které jsou vyráběny z vysoce odolných látek proti oděru. Dobrý výrobce nabídne také řadu vzorů a variant látek.

Když máte málo místa nebo atypické prostory

Ne vždy se nám podaří vybrat sedací soupravu do prostoru, se kterým můžeme reálně pracovat. Tady vám mohu pomoci sedačky na míru Bratislava. Jednoduše si necháte vyrobit sedací soupravu přesně podle vašich představ a nebudete se tak muset obávat, že se vám do prostoru obývacího pokoje nevejde.

Tags : rohové sedačkysedací soupravasedačky na míru
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response