close

Prodej nemovitosti je náročný proces, kde každý jednotlivý krok rozhoduje o výsledné ceně, za kterou prodáte. Perfektní fotografie patří k tomu úplně zásadnímu, co je třeba udělat, abyste našli kupce co nejrychleji a abyste maximálně zvýšili cenu.

Jestliže na realitních serverech, kde prodej bytu inzerujete, budou špatné fotografie, potenciální zájemce bude dál hledat a ani se u vaší nemovitosti nezastaví. Pokud chcete byt opravdu prodat, musíte ho vyfotografovat tak, aby snímky na první pohled zaujaly.

Jak připravit byt na focení

Před fotografováním je naprosto důležitý velký úklid. Nezapomeňte, že objektiv odhalí všechno a nic vám neodpustí. Všechny postele musí být perfektně ustlané, nejlépe v čistém, vyžehleném povlečení. Koupelna se musí blýskat, navíc všechny krémy, lahvičky a flakóny je nutné uklidit. Odstraňte všechno, co by mohlo narušit celkový dojem, a to včetně použitých ručníků. Ty mějte buď čisté, poskládané na skříňce, nebo je raději do koupelny nedávejte vůbec.

Také kuchyni musíte před fotografováním uklidit, včetně pracovní plochy, kde by nemělo být nic, maximálně rychlovarná konvice. Ukliďte mycí prostředky i dochucovadla. V pokojích schovejte všechny předměty osobního charakteru, především fotografie členů rodiny.

Home staging aneb jak vylepšit interiér

Když už jste uklidili všechen provozní nepořádek, boty jsou schované v botníku, hračky jsou uklizené, stejně jako hromádka pošty, můžeme se zamyslet nad tím, co by interiér mohlo oživit. Pomůže květina ve váze, miska s ovocem, zajímavý obraz na zdi nad pohovkou.

Pro dobré fotografie je důležité i pořádné světlo, proto snímky pořizujte během dne, případně si pomozte přídavným osvětlením. Focení večer s bleskem je velmi špatná varianta. Jestli si nejste svým fotografickým cítěním příliš jistí, vsaďte na profesionála. Vynaložené náklady se vám vrátí několikanásobně.

Tags : home stagingjak připravit byt na prodejjak správně nafotit byt
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response