close
pokoj_pro_hosty

Čekáte návštěvu, rádi byste večer poseděli a bylo by vhodné, aby u vás přátelé přespali – ale váš dům či byt nedisponuje pokojem pro hosty? Nic se neděje. Poradíme vám, jak své hosty ubytovat i bez tohoto pokoje.

Pohovka na spaní

Zapomeňte na rozkládací gauč. Existují pohovky, které mají zabudovanou plnohodnotnou matraci. Nejenom, že jsou tyto pohovky pohodlné, ale také vypadají skvěle a jednoduše se začlení do každého interiéru. Při nákupu pohovky na spaní zvažte, kam se bude hodit do vašeho domova, a slaďte ji se stávajícím interiérem. Důležité je také zvážit půdorys, abyste si byli jisti, že se do prostoru jednoduše vejde i po úplném rozložení.

Přídavný úložný prostor

Před příjezdem návštěvy vytvořte prostor ve skříni nebo nějakém šuplíku, ať už v blízkosti místa, kde budou spát, nebo v koupelně, aby si mohli vyložit své věci. Stačí málo, aby se cítili jako doma. Pokud to není možné, i samostatný věšák na kabáty může mít velký význam. Také jim v blízkosti postele připravte stabilní rovnou plochu, na kterou si mohou večer položit lampu, telefon nebo knihu a pití. Nejvhodnější je malý stolek.

Zaměřte se na detaily

Pokud nemůžete hostům nabídnout samostatný pokoj, je třeba věnovat zvláštní pozornost malým detailům. Zajistěte například, aby vaši hosté měli k dispozici náhradní ručníky postříkané příjemným voňavým sprejem na prádlo – a váš domov bude už zase útulný. Pokud také máte možnost, připravte jim samostatnou přikrývku. Polštář a toaletní potřeby. Tyto základní věci pomohou předejít případným trapasům, kdy se budou hosté stydět požádat o to, co potřebují a nevzali si s sebou.

Čistota je samozřejmost

Pokud přijdou hosté, usadí se do místnosti, která je nejvíce používána. To znamená, že je potřeba zde opravdu pořádku vyčistit, aby hosté nemohli najít ani smítko prachu. Takže základem je utřít prach a povysávat všechna místa, a hlavně pod gaučem. Také kabely okolo televize, na které jste zvyklí, raději schovejte, aby nenarušovaly prostor.  A nakonec, než přijdou, zapalte vonné svíčky nebo nastříkejte pokojový sprej, abyste navodili příjemný pocit.

Uvítací balíček

Pokud chcete, aby se u vás hosté cítili opravdu speciálně již od samotného příjezdu, připravte jim uvítací balíčky. Do balíčku vložte drobné upomínkové či žertovné předměty, malou pochutinu, jako například sušenku, ovoce, čokoládu a láhev vína či pivo.

Ke každému balíčku přidejte také osobní vzkaz – každému připište něco jiného, aby bylo toto přání opravdu jedinečné.

Je důležité mít pokoj pro hosty?

Opravdu ne každý má doma volný prostor na samostatný pokoj pro hosty. A pokud ano, po čase se z něj stane technická místnost, kam ukládají spoustu „nepotřebných věcí“. Pokud tedy nemají návštěvy každý víkend. Pokud naopak zvete hosty z daleka jen při zvláštních příležitostech, pak si vystačíte s prostorem, který můžete připravit pro krátkodobé pobyty hostů.

Pokud je to možné, vytvořte pro hosty nějakou formu soukromí. To může být pomocí paravánu, závěsů nebo i jednoduché překážky, která oddělí jejich prostor od zbytku domu.

Základní principy stylového uspořádání příjemného pokoje pro hosty lze bezpodmínečně aplikovat i na obývací pokoje, rodinné pokoje a domácí kanceláře, abyste vytvořili útulný prostor, který podporuje dobrý spánek. Můžete dokonce zvážit schémata osvětlení, aby se hosté cítili vítáni tím, že jim poskytnete lampu pro noční čtení, a vybrat nejlepší povlečení, které můžete, abyste nahradili nedostatek normálního rámu postele a matrace.

Zdroj foto: www.freepik.com

Zdroj textu: www.nytimes.com, www.homemakers.com

Tags : pokoj pro hosty

Komentáře k článku