close
fox-classic-h.600×400

Bolesti zad, únava, psychická vyčerpanost a podráždění. To jsou jen některé důsledky nekvalitního spánku, respektive špatné matrace. Naštěstí náprava není složitá, koupí zdravotní matrace lze většinu problémů odstranit. Dnes vás to již ani nepřijde na majlant a opět si dopřejete kvalitní spánek a sladké sny.

Pořiďte si kvalitní matraci pro plnohodnotný spánek /
Pořiďte si kvalitní matraci pro plnohodnotný spánek /

Zdravotní matrace

Základem zdravotní matrace je anatomická přizpůsobivost. Vaše tělo tak spí v ideální poloze, ráno vás nebolí záda, jste odpočatí a plní energie. Že to neznáte? Zřejmě máte špatnou matraci. Mnoho lidí stále spí na starých a zcela nevhodných matrací, přitom kvalitní spánek je základem zdraví a celkové psychické pohody.

Jak vybrat matrace

Matrace vybíráme nejen podle ceny, ale i dle materiálu, tvrdosti a požadavků na ni. Nelze jednoznačně říci, která matrace je nejlepší. Pokud spíte na zádech nebo na břiše, budete preferovat tvrdší matraci. Pro spaní na boku je zase vhodnější měkčí. Záleží také na hmotnosti a dalších parametrech. Vybrat si ovšem můžete z široké škály materiálů i značek. Oblíbené jsou například matrace Fox nebo díky Jaromíru Jágrovi matrace Magniflex, kterou sám používá.

Skladem jsou samozřejmě i speciální matrace proti proleženinám, tzv. antidekubitní matrace, pro dlouhodobě upoutané na lůžko či jiné specifické matrace. Nebojte se zeptat.

Kde koupit matrace

Možnosti jsou samozřejmě dvě, na internetu a v kamenné obchodě. Pokud se v matracích vyznáte a již máte zkušenosti, nakupujte na internetu. Matrace se obvykle i doručují zdarma. Jestli zkušenosti nemáte, jděte do obchodu, kde vám nejen poradí, ale matrace uvidíte a můžete si na ně sáhnout, což je v mnoha případech klíčové.

Životnost matrace

Nezapomínejte, že i ta nejlepší matrace vydrží pět, maximálně deset let. Záleží na používání, materiálu a hygieně. Matrace tedy nezapomínejte pravidelně měnit.

Tags : matrace

Komentáře k článku