close

Mít možnost pověsit televizi tam, kde ji potřebujeme mít, je velká výhoda. Odpadá starost se sháněním vhodně vysokého kousku nábytku, ať už stolku či skříňky, která by posloužila jako podstavec pod televizi.

Někdo se na televizi dívá jen pár minut denně, takže to nijak zvlášť řešit nemusí, ale jestli patříte k těm, komu dělá televize společnost i několik hodin každý den, je důležité najít vhodné místo pro televizi už s ohledem na vaše zdraví.

Střed ve výši očí

Fakt, že si televizi můžete pověsit kamkoliv, neznamená, že to opravdu uděláte. Jestli si ji pověsíte příliš vysoko, budete se celý večer zaklánět. Jestliže ji umístíte moc nízko, budete se předklánět. Střed obrazovky by měl být zhruba ve výši vašich očí, případně o kousek níž. Tak se vyhnete zablokované krční páteři a v klidu si vychutnáte televizní program.

I když to má každý z nás jinak, protože nejsme všichni stejně vysocí a máme každý jinak vysokou sedačku, televize se optimálně zavěšuje v rozmezí 95–120 cm. Problém nastane v početné rodině, kde je každý jinak velký, zvlášť pokud jsou v ní malé děti. Naštěstí i ten se dá řešit, vždyť i děti jednou vyrostou a do té doby si mohou zvednout sezení například polštářkem.

Kam s ní

Výška zavěšení se může lišit podle místnosti, kde televizi využíváte. V obývacím pokoji u televize sedíte, v ložnici ležíte a jestli máte jednu i v kuchyni, tam na ní nejspíš občas mrknete při práci, tedy vestoje. Je tedy zřejmé, že tam si ji můžete pověsit výš, zatímco v ložnici o něco níže než v obýváku.

Stěnu, kam televizi pověsíte, si pečlivě promyslete. Jakmile ji jednou přišroubujete, asi ji nebudete hned zase sundávat a dělat díry jinde jen proto, že vám na televizi svítí slunce a nic nevidíte. Ani na zdi, kde je okno, nebude úplně správně, světlo přicházející zvenčí by vás oslňovalo.

Tags : jak vysoko televizikam pověsit televizivýška zavěšení televize
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response