close

Otázka, jíž si aktuálně pokládá pravděpodobně velká spousta lidí, kteří pomýšlí na vhodný způsob financování vlastního bydlení. Může za to novela zákona o spotřebitelských úvěrech vstupující v platnost od 1. 12. 2016.

Hypotéka se dočká určitých změn, jež se promítnou do požadavků nových i stávajících klientů. Je proto třeba rychlého rozhodnutí, kdy podepsat smlouvu. V krátkosti vás seznámíme s těmi nejzásadnějšími novinkami.

  • Podstatně hlubší lustrování klienta při dokazování jeho bonity.
  • Odpadají poplatky za mimořádné splátky a upravují se ty za předčasné splacení.
  • Doporučení na poskytování hypoték do menší hodnoty nemovitosti, nežli je 100 %.
shutterstock_275666651

Aktuální úroky z hypotéky

Jestliže vám vyhovuje výše zmíněné, pravděpodobně vyčkáte. Pokud však chcete získat nejnižší úroky u hypotéky, nebudete s ničím otálet. Vždyť současný trh je na svém pomyslném minimu za několik posledních let. A očekávané změny jsou určitou předzvěstí navyšujících se úrokových sazeb.

V případě bankovních poskytovatelů se můžete pohybovat kolem hodnoty 1,79 %, což je z pohledu dlouhodobější fixace jistě zajímavé.

Jaká hypotéka je ta pravá?

Na tuto otázku se odpovídá poměrně stěží, přesto se lze domoci tíženého výsledku. V cestě za nejvýhodnějším úvěrem pro financování vlastního bydlení vám bude nápomocna hypotéční kalkulačka. Internetový nástroj, s pomocí něhož najdete řešení vhodné právě pro vás.

A to všechno, aniž byste museli navštěvovat jednotlivé poskytovatele, stát dlouhé fronty mezi lidmi a jednat s nevrlými úředníky. O to všechno budete oproštěni a získáte maximální přehled nad nabídkami současných institucí.

shutterstock_271130786

Je nejvyšší čas, jít do hypotéky

Nepropásněte ten správný okamžik. Aktuální i připravované hypotéky čekají na své budoucí klienty. Hledejte ideální úvěr na internetu a dopřejte si přehledného srovnání důležitých parametrů. Volte aktualizované databáze produktů, které jsou především úsporou drahocenného času a ve výsledku i peněz.

Hypotéka s výhodnými splátkovými podmínkami a nízkým úrokem – to je trend současné doby.

Tags : hypotéční kalkulačkahypotéky
Marks

The author Marks

Leave a Response