close
christmas-3836693_960_720

S příchodem Štědrého dne se v myslích mnoha rodičů malých dětí objevuje otázka, jak zajistit přesun dárků z tajné skrýše pod stromeček, aniž by děti zaznamenaly jakoukoliv neobvyklou aktivitu. I když se názory na prozrazení neexistence Ježíška u různých rodičů liší, je pravdou, že pokud dítě věří, neměli byste mu tuto iluzi kazit.

Zvláště v dnešní dosti agresivní době je třeba, aby neměly děti narušen svůj ideální svět. Jak je tedy obalamutit?

Rodiče to mají vždy jednodušší

V drtivé většině domácností je vánoční stromeček situován do jiné místnosti, než kde probíhá slavnostní večeře. Pokud je tomu tak i u vás doma, pak nebudete mít s přesunem dárečků z tajného krytu velké problémy. Děti jednoduše posadíte ke stolu, a zatímco ony si budou vychutnávat limonádu nebo polévku, jeden z rodičů se nenápadně vytratí. Můžete například odejít na toaletu, zapnout pračku nebo dát krmení kocourovi, protože i on si zaslouží slavnostní večeři na Štědrý večer.

Kam dárky uschovat?

Aby byl tento plán úspěšný, nesmíte podcenit jeho přípravy. Dárky pokud možno uschovejte v blízkosti vánočního stromečku, abyste jejich přesunem nevzbudili u dětí nedůvěru. Jako ideální skrýš se jeví například šatní skříň nebo odkládací prostor v pohovce. Pokud byste chtěli mít opravdu jistotu, že děti nezaznamenají žádné zvuky, pusťte jim u večeře oblíbené koledy. Při jejich poslechu děti nebudou nenadálému hluku věnovat žádnou pozornost.

Co když večeříte vedle stromečku?

Problematičtější situace nastává v okamžiku, kdy s dětmi večeříte v těsné blízkosti vánočního stromečku. Rovnou zapomeňte, že byste zkoušeli dárky pronést před očima dětí. Daleko jednodušší je odlákání dětí do jiné místnosti. Ideální je poprosit o pomoc sousedku, která zazvoní, tudíž s dětmi můžete jít vyhlížet Ježíška. Při této příležitosti je možné zapálit prskavky. Jakmile se s dětmi navrátíte ke stromečku, budou pod ním dárky a všichni budou spokojení.

Na Ježíška mnohdy věří ještě děti na konci 1. stupně základní školy a není na tom nic špatného. Dejte si tedy záležet, abyste jim ani během letošních Vánoc tuhle iluzi nepokazili.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : dárkyvánoce

Komentáře k článku