close
Spolupráce

Kované prvky exteriéru sluší: Kde všude se s nimi můžeme setkat?

Old,And,Modern,Decorative,Forged,Metal,Elements,Of,Fences,,Doors

Uvažujete o stavbě nového plotu nebo řešíte cokoli jiného v exteriéru? Pak byste měli určitě popřemýšlet o volbě kovaných prvků, které mohou slušet mnohým součástem venkovních prostor. My se v následujících řádcích podíváme mnohem podrobněji na to, kde by si tyto komponenty mohly najít své místo. Samozřejmě nezapomeneme vyjmenovat i přednosti kovaných prvků. Málo jich určitě nebude.

Kované ploty jako elegantní klasika

Plotové výplně ze dřeva nevypadají vůbec špatně, nicméně je třeba počítat s jejich precizní a pravidelnou údržbou. I tak ale dřevo časem ztrácí své vlastnosti a postupně degraduje. U kovaných prvků se s tímto fakticky nesetkáme. I jakékoli kované polotovary už disponují maximální výdrží. Jako součást plotu pak mohou být v různých podobách klidně i několik desítek let. O plot se přitom nebudete muset vůbec starat.

Kované kliky vypadají také skvěle

V každém případě. Volit je možné spousty různých tvarů, které se hodí jak do interiéru, tak i do exteriéru. I venku si můžete moderní kované kliky dovolit. Odolají totiž jak větru, tak i dešti a jiným povětrnostním podmínkám. Co se týká tvarů, vsadit lze jak na různé oblé, které se hodí do míst, kde je třeba zachovat dekorum minulosti. Jinak se ale vybírat i ostré tvary, jež jsou spíše moderní. Takovéto kované kliky jsou moc hezké v interiéru domu. Působí designově skvěle, a ještě podpoří už tak zajímavý vzhled interiérových dveří.   

Vydrží navěky a nejen exteriéru budou slušet

Ano, řeč je opět o kovaných komponentech. Dokážou skvěle držet tvar a nepodléhají práci zubu času. Kované ploty ostatně můžeme spatřit i takové, které byly vyrobeny desítky let zpět. Maximálně se může stát, že je lze přetřít nějakou zajímavou barvou, která bude exteriéru bezesporu slušet.

Zdroj obrázku: ZENKON / Shutterstock.com

Komentáře k článku