close
no thumb
kaktus1
Květy kaktusů hýří nejrůznějšími barvami

Nemáte čas starat se o rostliny a líbí se vám kaktusy? Věřte, že i pro vás je tu možnost mít unikátní rostliny, které přežijí i vaši delší nepřítomnost či známky počínající sklerózy. Stačí jen správný výběr a budete nadšeni. Při správném pěstování se vám rostlina odmění i květy. Některé jsou nenápadné, ale některé květy mohou mít u 10 cm v průměru.

Kaktus nebo sukulent?

U sukulentů máte na výběr z mnoha druhů a typů rostlin. Každý je svým způsobem originální a krásný. Ať si již koupíte nějaký sukulent v zahradnictví nebo si ho namnožíte u souseda, pamatujte na to, že sukulenty mají rádi lehké a propustné půdy. U běžného substrátu toho docílíte tím, že do něj přimícháte písek tak, aby poměr byl zhruba 1:1, nebo můžete zakoupit přímo substrát pro sukulenty a kaktusy. S hnojením si také nemusíte lámat hlavu, protože domovem těchto rostlin jsou nehostinné a neúrodné půdy. Sukulenty milují slunce a teplo. Vyhovuje jim i letnění venku, ale pozor na přemokření. Rostlina pak velice rychle uhnívá. Sukulenty také vcelku pomalu rostou, takže nemusíte mít obavu, že rostlinu za čas nebudete mít kam dát.

Pěstování sukulentů zvládne i začátečník a proto je můžeme doporučit naprosto každému, i začínajícímu pěstiteli. Stačí jen dodržet několik výše uvedených rad.

A některé květy mohou být skutečně obří
Tags : balkon

Komentáře k článku