close
shutterstock_109081193

Používáte balkón jen na sušení prádla a odložení věcí, které nechcete skladovat v bytě? A není to škoda? Balkón nebo lodžie se mohou stát dalšími obytnými prostory, dokonce těmi nejoblíbenějšími.

Ten, kdo vsadil na zeleň a na balkóně má květináče a truhlíky plné květin či bylinek, je na dobré cestě vytvořit si úžasnou relaxační zónu. Rádi vám přispějeme ještě dalšími tipy, jak si zvelebit balkón či lodžii.

Starý nábytek v novém kabátku

Balkón si můžete stylově zařídit, aniž byste utratili jedinou korunu. Stačí poohlédnout se po vyřazeném nábytku. Můžou to být staré noční stolky, komoda, věšáková stěna z předsíně, klidně i s botníkem nebo nevyužité police. Stačí nový nátěr ve veselých barvách a váš balkón rázem prokoukne. Na věšáky zavěsíte květníky s popínavými rostlinami, na botník rozložíte polštáře pro příjemné posezení. Hodí se i úložný prostor, ale rozhodně to nepřežeňte, abyste z balkónu neudělali skladiště odloženého nábytku.

Posaďte se, prosím

Bez příjemného posezení se relaxační koutek neobejde. V nabídce obchodů si můžete vybrat podle tvaru, velikosti materiálu takový nábytek, jaký vyhovuje vašemu naturelu i možnostem. Stylový koutek vytvoříte z nadčasového ratanového nábytku, ať už zvolíte moderní či retro design.

Markýza jak z francouzské kavárny

Aby vám bylo na balkóně příjemně i v létě, potřebujete mít stínění proti ostrým slunečním paprskům. Hodí se vertikální žaluzie nebo slunečník, naším tipem je pruhovaná markýza, posezení pod ní vás aspoň v myšlenkách na chvíli přenese do ulic Paříže.

Nejen květiny, myslete i na dekorace

Truhlíky s květinami na zábradlí i květináče zavěšené u stropu se záplavou převislých kvetoucích rostlinek k příjemné atmosféře na balkóně prostě patří. Podtrhnout ji můžete také jinými dekorativními předměty: vhodně zvolené osvětlení, zrenovovaná plechová konvička na zalévání, proutěné košíky, či jiné drobné předměty, s nimiž je těžké se rozloučit.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku