close
Komerční články

Mít doma dílnu není nic výjimečného. Co budete potřebovat?

Pokud jste domácím kutilem, a chcete se ve svém koníčku naplno realizovat, není nic jednoduššího, než si ve svém domově zprovoznit dílnu. Ideální je její realizace hlavně v oblasti sklepních prostor. A co v ní budete potřebovat a bez čeho se neobejdete?

Vybavení dílny
Vybavení dílny

Myslete na správný zdroj elektrické energie

Myslete na to, že některé stroje budou potřebovat více, než jenom jednu fázi. Pokud máte dům koupený a v tomto ohledu s tím nejde nic dělat, nezoufejte. Stačí si pořídit moderní elektrocentrály, které vám pomohou tuto komplikaci celkem snadno vyřešit. Pokud dům teprve stavíte, určitě na to myslete a zaveďte do dílny správné rozvody.

Bez kvalitního stroje to nepůjde

Když už má být vaše práce k něčemu, nevyhnete se pořízení kvalitního stroje. Jelikož většina lidé pochopitelně pracuje se dřevem, budeme se držet právě této možnosti. Správnou volbou je určitě kvalitní hoblovka s protahem. Jedinečný pomocník i do vaší domácí dílny, díky kterému lze obrábět měkké, stejně jako tvrdé typy dřeva. Pokud tápete vy výběru, držte se osvědčených značek, jako jsou tyto:

  • Holzmann
  • Proma
  • Proteco

Chybět nesmí ani ruční nářadí

Tady už je sortiment opravdu bohatý a roli hraje hlavně to, co máte v plánu. Určitě nezapomínejte na základy, jako jsou vrtačky a šroubováky, nejlépe v aku provedení. Mnohdy se neobejdete ani bez kladívek a různých palic. I toto by mělo patřit mezi základ.

Zajistěte si i úložné prostory

Máte nebo plánujete děti? Ty by si mohly ve vaší dílně ublížit. A tak je nezbytné myslet i na různé skříňky a regály na nářadí a další pomůcky. Výběr přizpůsobte jak tomu, kolik máte věcí a jak jsou velké, ale i tomu, aby byly dané úložné prostory uzamykatelné. Jedině tak zajistíte, že se vaše nářadí nedostane do dětských, ale třeba také do nepovolaných rukou. Když zajistíte i bezpečnost, už není nic jednoduššího, než se pustit do samotné práce.

Tags : dílnanářadí
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response