close
Spolupráce

Moderní, praktické, flexibilní a designové kobercové čtverce

koberce1

Kobercové čtverce patří mezi moderní, praktické, flexibilní a designové podlahové krytiny. Své místo si našly převážně v komerčních prostorech jakou jsou administrativní budovy, kanceláře, veřejné prostory, hotely nebo jiné obchodní prostory. Skvěle se ale také hodí i do domácností – jako jsou například předsíně, pracovny či domácí fitka. Zkrátka všude tam, kde je třeba kombinace designu a praktičnosti.

Výhody čtvercového koberce

Největší výhoda čtvercových koberců spočívá v jejich variabilitě, snadné pokládce a případné náhradě jednotlivých dílců. Zatímco u klasických zátěžových koberců je při výměně potřeba odejmout celý několikametrový kus a nahradit ho jiným, u koberce čtverce lze vyměnit pouze poškozený nebo opotřebený kus. Obrovskou výhodou je také minimální prořez, a proto se hodí zejména do členitých prostor.

Snadná údržba

Kobercové čtverce jsou velmi často využívány do kancelářských prostor, administrativních budov či hotelů, kde jsou velmi namáhány. Vysoká odolnost a funkčnost je v případě kobercových čtverců tedy samozřejmostí. Koberce jsou vyrobeny z odolných materiálů a jejich údržba je velice snadná a praktická. Snesou i velmi časté čistění.

V případě lokálního nevratného znečištění se koberec čtverec vyjme a na jeho místo se snadno a rychle vsadí nový.

Unikátní design

Díky široké škále dekorů je možné čtvercové koberce nakombinovat podle svých představ. V různých barvách, pokládat do šachovnice, pokud mají nějaký vzor nebo naopak do nepravidelných tvarů. Ve Vašem prostoru pak vznikne unikátní čtvercový koberec.

Kvalitní rubová úprava

Kusové čtvercové koberce mají standardně větší tloušťku a hmotnost oproti metrážovým kobercům. Velmi kvalitní speciální rubová úprava je samozřejmostí. Musí být dostatečně pružná kvůli práci s kobercem, a zároveň pevná, aby nedocházelo k poškozování či vystupování okrajů jednotlivých kobercových čtverců.

Pokládka kobercových čtverců

Instalace čtvercových koberců není nikterak náročná. Stačí čtverce položit a nalepit speciálním lepidlem. Další možností jsou samolepící kobercové čtverce. Čtverce jsou těžké, tím pádem velice dobře leží na zemi a vůbec se nevlní. Standardní rozměry kobercových čtverců jsou 50 x 50 cm. Díky jejich variabilitě je rovněž možná i pokládka do šachovnice. V případě zájmu o pokládku, nás neváhejte kontaktovat!

Komentáře k článku