close
shutterstock_1558834

Stěhování začíná mnohem dřív, než ve chvíli, kdy přijede auto a zazvoní pár urostlých chlapíků. Začíná asi měsíc předem, kdy je čas na naplánování jednotlivých kroků, ale také na rozhodnutí, co sbalit a čeho se zbavit.

Podle množství stěhovaných věcí pak sháníme s dostatečným předstihem auto, počet stěhováků, ale i krabice na balení.

Trocha administrativy

Sepište si seznam míst, kde bude nutné nahlásit změnu adresy. Bude to především zaměstnavatel, lékař, zubař, zdravotní pojišťovna, banka, pojišťovna a další instituce (SSZ, stavební spořitelna, atd.). Určitě nahlaste změnu adresy na poštu, poskytovateli internetového připojení, operátorovi, elektrárnám a plynárnám. Vědět byste měli dát i všem finančním společnostem, u nichž máte nějaký závazek.

Třídíme

Před stěhováním je potřebná důkladná selekce věcí, které už dosloužily. Věci, které jsme za poslední rok ani jednou nepoužili, nepotřebujeme. To platí i o oblečení: to, co jsme na sobě neměli nejméně rok, už vyřadíme. Jednak proto, že už je to nejspíš out, pak také proto, že nám pravděpodobně nesedí nebo je špatná velikost, protože jinak bychom to vesele nosili.

Rozhodně nestěhujte rozbitý nábytek, zničené koberce nebo proleželou postel. Vyřaďte poškozené nádobí i obnošené boty. Do nového bytu se stěhujte opravdu jen s tím, co je ještě možné používat.

Balíme

Profesionální stěhovací firma vám obalový materiál půjčí, jestli stěhujete svépomocí, musíte si ho obstarat sami. Vyplatí se mít dost kartonových krabic různých velikostí a každou zabalenou krabici označit drobným popiskem místnosti, do níž obsah patří i druhem věcí, které jsou v krabici zabalené (například: kuchyň – porcelán – neklopit). Jestli máte v bytě dost místa, udělejte si z jednoho pokoje prostor na odkládání zabalených věcí, abyste o ně nezakopávali. Můžete tak začít balit s dostatečným předstihem a nečekat na poslední chvíli.

Tags : stěhování

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

2 Comments

  1. Podle mě je první krok k úspěchu hlavně vybrat dobrou firmu. 🙂 Já jich zkusil už asi 6 a z toho 5 špatných..

Komentáře k článku