close
Nábytek do koupelny

Nábytek do koupelnyKoupelna patří k místnostem, které využíváme každý den, proto bychom si ji měli zařídit tak, aby se nám líbila, abychom se v ní cítili dobře a příjemně, aby splňovala veškeré funkce, které potřebujeme a hlavně aby nám vydržela nějaký ten rok, abychom ji po pár letech užívání nemuseli kompletně vyměnit. Vybrat nábytek do koupelny není díky dnešním trendům a více než pestré nabídce těžkým úkolem, ovšem vybrat ten správný nábytek, který bude praktický, funkční a kvalitní, to už je tvrdší oříšek. Nábytek do koupelny by měl splňovat určitá hlediska, na které byste při jeho koupi určitě neměli zapomenout zaměřit. Nabízí se tedy otázka: Jaký nábytek do koupelny zvolit, aby vydržel a splňoval veškeré  požadavky?

Co rozhodně nekupovat?

Vezmeme-li to z opačného konce, řekněme si, který nábytek do koupelny určitě nepořizovat. U některých výrobků najdete upozornění od výrobce, že tento kus není vhodný do vlhkých prostor. Někomu se bude toto upozornění zdát směšné, jiný se tomu od srdce zasměje, ale ačkoli to zní komicky i s takovým upozorněním se při nákupu nábytku můžete setkat. Nábytek, který je určen pro umístění do koupelen, musí snést standardní vlhkost a měl by bez problému zvládnout i změnu teplot. Měl by také snést “menší spršku”, což se při běžném užívání koupelny může stát, ovšem pamatujte na to, že ačkoli je to nábytek vhodný do koupelen, není to sanita, proto vodu z nábytku v co nejkratší době setřete suchým hadříkem.

Jakých materiálů se nebát?

Materiál, ze kterého je nábytek do koupelen vyráběn, by měl splňovat stejné požadavky, o jakých jste se dočetli výše. Nejčastěji se setkáte s  MDF deskami, tj. deskami ze slisované jemné dřevěné drti, která je tmelená pryskyřicí. Tyto desky jsou opatřeny fóliemi či laky a jsou velice praktické. Počet vrstev použitého laku má vysoký vliv odolnost proti působení vlhkosti, čím více vrstev, tím větší odolnost. Jakýmsi nepsaným standardem je minimálně 5 vrstev laku.

Zaoblení je in

Do malých prostor se zaoblené tvary prostě hodí. Nejenže celému interiéru dodávají na útulnosti, jsou praktické a svým způsobem i méně náchylné k úrazu – o zaoblenou hranu se neškrábnete, děti si při pádu nerozbijí hlavu apod. Zaoblený nábytek vhodněji “zapadne” do koutu místnosti. Koupit si můžete celý zaoblený set, nebo si můžete nechat vyrobit nábytek na míru, který dokonale využije potřebné místo.

Výběr vhodného nábytku do koupelny sice není chvilkovým úkolem, finální efekt ale rozhodně stojí za to. Budete-li vybírat s pečlivostí a věnujete-li výběru dostatek času a pozornosti, odměnou vám bude kvalitní nábytek, který vám bude sloužit i několik desítek let. A to rozhodně stojí za námahu. 

 

Tags : nábytek

Komentáře k článku