close

Moderní bydlení si každý člověk představuje jinak. Všichni ale chceme, abychom se v interiéru cítili maximálně příjemně a nebyl nijak nudný a jednoduchý. Mnozí z nás ale nedokážou dát vnitřním prostorám svého bydlení punc originality. Vše je dáno především tím, že v interiéru chybí potřebné doplňky. Výmalba zdí je sice často originální, nicméně chybí jí osobitost. Tu dokážou jakékoli místnosti bez problémů dát moderní tapety. Již dávno pryč jsou doby, kdy sloužily jako alternativa klasické výmalby a byly jimi pokryty fakticky veškeré stěny. Moderní tapety jsou především velmi elegantním doplňkem celkového designového provedení interiéru. Podívejme se tedy na nejznámější motivy, jež si lze vybírat.

Romantický interiér se vším všudy

Uvažujete o tom, že by váš interiér mohl dostat nádech romantiky, případně rustikální ráz? Pokud ano, pak byste měli přemýšlet především nad florálními motivy. Květiny byly, jsou a budou nedílnou součástí mnohých vnitřních prostor. Nikde ale není psáno, že musí být v každém případě živé. Taková fototapeta dokáže poskytnout vynikající iluzi rozkvetlé louky nebo čehokoli jiného. Výbornou volbou jsou fototapety s levandulemi. Jejich vzhled je jednak originální a jednak se dokážou perfektně vyjímat na čistě bílém podkladu. V každém případě se jejich pořízení vyplatí. Bez problémů totiž padnou třeba i černobílému nábytku. Moc hezky na tapetách vypadají také jiné květiny. Jen pro příklad bychom mohli jmenovat růži. Třeba fototapeta, na níž je zachycen její květ v dešti, působí naprosto neotřele. Stejně tak není problém volit i spousty jiných květin typu leknínů, orchidejí a mnohých jiných. 

Co takové dopravní prostředky?

Rychlost, neustálá mobilita a komfort cestování. Přesně těmito atributy se vyznačuje moderní doba. I vy můžete mít u vás doma její symboly, a to v opravdu povedených podobách. Ano, dopravní prostředky se mohou na zdi jako součást moderní tapety dokonale vyjímat. Volit lze přitom spousty zajímavých motivů. Moc hezká jsou třeba letadla, a to v mnoha podobách. Jednat se může o klasické dopravní letouny velkých rozměrů anebo o plachťáky, jež ke svému letu využívají přírodní síly větru. Industriální ráz interiéru dávají nejrůznější prostředky městské hromadné dopravy. Na mysli máme zejména tramvaje, trolejbusy anebo i automobily. Ty si lze do interiéru také dát v mnoha zajímavých variacích. Jednat se může o nablýskané luxusní káry, kamiony anebo rychlé sportovní speciály. Iniciativě se meze nekladou a každý člověk má rád něco jiného. Ostatně takovým dětem udělají radost animované modely automobilů anebo jiných dopravních prostředků. Naopak konstruktéři se zřejmě najdou třeba v takovém podrobném zobrazení motoru se všemi jeho součástmi. Na zdi v dílně může taková tapeta vypadat doslova fantasticky. Moce hezké vzezření nabízejí i dopravní prostředky bez motoru. Třeba takové abstrakce cyklistů vzbuzují velmi svěží dojem a možná trochu zvou ke sportování jako takovému.

Každý kontinent je specifický

Jestliže máte rádi cestování a různá místa na naší kulaté planetě, vsaďte na tapety zobrazující zvyklosti jednotlivých zemí na různých světadílech. Jednat se zákonitě nemusí pouze o Evropu. Pravda je ovšem taková, že nejznámější stavby Evropy typu Eiffelovy věže nebo Big Benu, Vítězného oblouku či dalších objektů mohou vypadat v jakékoli místnosti neotřele a vzbuzovat dojem skutečné originality. Není ovšem nutné mít v interiéru pouze stavby.

Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/loznice/

Vždyť i takové africké země mohou nabídnout zajímavé scenérie. Třeba může jít o výrobu nějakých tradičních artefaktů. Stejně tak vypadají hodně stylově i domorodci z Austrálie anebo původní obyvatelé Ameriky. Je vcelku jedno, jaké motivy volíte. Symbolů jednotlivých kontinentů je obrovské množství. Hodně oblíbená jsou ostatně i taková charakteristická zvířata nedílně spjatá s určitými místy na daných světadílech. Moc hezké jsou i východní symboly působící meditativním a uklidňujícím dojmem. Nutně se přitom nemusí jednat o buddhistický symbol vyrovnanosti sil.

Tags : tapety
Marks

The author Marks

Leave a Response