close
Tipy & Triky

Nevyhazujte z domu staré věci. Mohou být překvapivě užitečné

gloves-4017614_960_720

Každá domácnost vyprodukuje za jeden týden několik tašek odpadků, z nichž některé lze sice recyklovat, ale něco poputuje přímo na skládku. To samozřejmě není cesta k udržitelnému rozvoji a lepšímu životnímu prostředí.

Přitom by se stačilo trochu zamyslet a používat nepotřebné věci i jiným způsobem, než ke kterému byly určeny. Tímto způsobem můžete rapidně snížit množství vyprodukovaného odpadu, což je v současné době velmi důležité.

Stará igelitová taška

Igelitových pytlíků a tašek se sice používá čím dál tím méně, ale asi každý z vás si čas od času plastový obal domů přinese. Pakliže ji nevyužijete původně plánovaným způsobem, určitě ji nevyhazujte, protože ji lze využít při mrazení potravin. Tašku rozstříhejte na malé čtverce, které vložte mezi plátky masa. Ty je totiž vždy lepší zamrazovat odděleně a díky plastovým vložkám se maso k sobě nepřilepí.

Síťka na ovoce místo škrabky

Při pohledu na regály s ovocem v supermarketu budete žasnout nad tím, kolik druhů ovoce je prodáváno v barevných síťkách. Ty mají pouze ochrannou funkci, protože po zakoupení plodů ji roztrhnete a vyhodíte. Přitom by se tato síťka dala využít například k očištění mrkve nebo jiné kořenové zeleniny. Síťku jednoduše zmačkejte a použijte jako škrabku. Díky drsnému povrchu totiž snadno odstraní většinu nečistot.

Prázdná krabička na kapesníky

Nacházíme se na počátku chřipkové sezóny, takže spotřeba papírových kapesníčků půjde rapidně nahoru. To s sebou nese i velké množství prázdných krabiček, které ovšem nemusíte vyhazovat. Dá se totiž báječně využít jako zásobárna malých igelitových pytlíků nebo tašek. Jednotlivé mikrotenové sáčky stačí srolovat vzájemně provléknuté a následně umístit do krabičky. Plastové pytlíky pak můžete využít při zamrazování ovoce nebo zeleniny.

Před vyhozením nepotřebných obalů a odpadků se nejprve zamyslete, zda vám nemohou ještě posloužit. Je totiž škoda vyhazovat předměty, které můžete v domácnosti ještě upotřebit.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domácnostšetřeníúspora

Autor Michaela

Komentáře k článku