close
Spolupráce

Nová okna potřebují kvalitní příslušenství. To vás ochrání i proti hmyzu

shutterstock_122745085

Děláte rekonstrukci domu? Potom jste určitě měnili také okna. Jenže samotná výměna oken, tím to nekončí. Je potřeba se zaměřit také na jejich příslušenství. Jsou součásti oken, které jsou naprosto nezbytné a myslí na ně každý, jako je třeba uchycení parapetů. Na druhou stranu jsou taky také praktické pomůcky, které nám pomohou třeba s ochranou proti obtížnému hmyzu.

Příslušenství na okna
Příslušenství na okna

Nezbytná součást každého okna

Pokud jde o parapety, je samozřejmě potřeba uchytit parapet vnější i vnitřní. Samotné uchycení lze provést třeba pomocí chemické kotvy. Pokud jde o parapety vnější, zpravidla jsou na výběr parapety z pozinkovaného plechu nebo hliníku. V případě hliníkových parapet máte jistotu, že vám nezreziví, avšak jsou o něco dražší. Potom zde máme samozřejmě parapet interiérový. V tomto případě jsou zde materiály jako je lamino nebo plast. Plast se zpravidla používá tam, kde je vyšší vlhkost v místnosti, protože těmto podmínkám samozřejmě lépe odolává.

Obtížný hmyz zůstane venku

Určitě doma také rádi větráte. Možná také patříte k těm lidem, kteří rádi větrají v noci. Pokud nemáme v oknech žádnou ochranu proti hmyzu, může to však být nepříjemné. Přes den možná ještě nějakou tu mouchu, která proletí skrze záclonu, není zas tak velký problém vyhnat. Horší už to je v noci, kdy svítíme a do místnosti pronikají třeba komáři. Proto se rozhodně vyplatí zainvestovat a koupit si sítě proti hmyzu. Tyto sítě můžete mít vyrobeny přímo na míru konkrétního okna, a tak nijak neruší a dokáží vám zajistit v interiéru pohodu bez nezvaných návštěvníků. Sítěmi můžete chránit třeba:

  • Okna
  • Střešní okna
  • Dveře

Jak je tedy patrné, můžete si takovou síť nainstalovat třeba na dveře na balkon. Střešní okno samozřejmě také není žádný problém. Kvalitní síťovina je uchycena v pevném rámu, se kterým se velmi dobře manipuluje a lze jej kdykoliv sejmout.

Tags : oknaparapetysítě proti hmyzu

Autor Jaroslav

Komentáře k článku