close
Ložnice

Povlečení, do kterého se budete chtít zachumlat! 1. část

PovlečeníPovlečení představuje základní vybavení každé domácnosti. Někomu nezáleží na tom, do čeho večer ulehne, jiný si naopak dává hodně záležet, jaký druh, barvu či vzor si vybírá. A to je dobře. Jednobarevné peřiny i polštáře, proužky, kostičky či květinové vzory sice platí za nesmrtelnou klasiku, z většiny ložnic ale postupně mizí. Proč? Postrádají nápad, ztrácí vkus, pro mnohé z vás jsou nudné a nezajímavé. Toužíte-li po změně, zaostřete na kvalitní povlečení, do kterého obléknete své peřiny a polštáře a jež vás každý večer bude lákat do postele. Řiďte se nejen materiálem, protože v tomto případě má své čestné místo i vzhled. V současné době se totiž nemusíte omezovat na jednoduché vzory, nýbrž na výběr máte mnoho pestrých motivů, jež hrají nejrůznějšími barvami. Vyberte si!

Povlečení pro nejmenší

Co se dětí týče, ty zaručeně potěšíte čímkoli, co bude barevné a hravé. Chybu neuděláte, vsadíte-li na oblíbené postavičky z dětských večerníčků či kreslených pohádek. Každé dítko si s oblibou hraje na nějakého hrdinu, proč mu tento sen nedopřát i v noci? Zatímco kluci ocení povlečení s udatným rytířem, děvčátka naopak nadchne ložní prádlo s motivem krásné princezny. Až budete vybírat povlečení pro děti, myslete zároveň na kvalitní materiál. 

Do čeho obléknout postel teenagera?

Co si budeme nalhávat: Zavděčit se zrovna této věkové skupině je pro mnohé z vás skutečně tvrdým oříškem. Mnohdy vám nezbývá nic jiného, než se o to pokoušet neustále znova a znova, protože přeci jen jednou se trefit musíte. Mladé slečny se bezpochyby vyžívají v módních trendech, zatímco kluci se neobejdou bez mobilních telefonů či jiné elektrotechniky. Myslet musíte nejen na vhodný vzor, ale i kombinaci barev. Hravé, pestré a křiklavé barvy vašeho puberťáka s nejvyšší pravděpodobností zrovna nenadchnou.

Ložní prádlo pro choleriky i pohodáře

Pokud patříte mezi ty, jež celý den tvrdě pracují, poohlédněte se po povlečení, které vám navodí dokonalý pocit klidu. Jestliže celý den máte práce až nad hlavu a v noci netoužíte po ničem jiné, než se zachumlat do příjemného ložního prádla s uklidňujícím motivem, můžete sáhnout například po motivu zenové zahrady. Ta je postavena na harmonii, zkuste to!

Tags : povlečení

Komentáře k článku