close

Pomalu, ale jistě se blíží letní počasí. Už i nyní je v některých dnech skutečně horko a přitom se dá nástup tropických teplot teprve očekávat. V blízkosti vody – na koupališti, u řeky nebo v bazénu, nám bude zajisté příjemně a tento slunečný a teplý charakter počasí stoprocentně uvítáme. Horší to však je někdy v interiérových prostorách a je úplně jedno, jestli doma, nebo třeba ve vaší pracovně. Proti horku je možné však v letních měsících s úspěchem velice efektivně bojovat. Jak? Co například mobilní klimatizace?

unspecified7

Mobilní klimatizace kdykoliv po ruce

Přenosná klimatizace s sebou přináší množství výhod. Můžete ji mít prakticky kdykoliv po ruce. Nezabírá mnoho místa, je dobře uskladnitelná a zároveň se vyznačuje vysokou účelností a jednoduchostí při ovládání. Není zapotřebí žádné speciální instalace. Můžete ji mít i vy!

Přenosná klimatizace funguje na podobném principu, jako klasická klimatizace – odvádí tedy teplý vzduch z vnitřních prostorů ven. Oproti klasickým klimatizacím lze ale mobilní klimatizaci použít bez jakýchkoliv stavebních úprav.

Bohatá nabídka přenosných klimatizací

Další výhodou mobilních klimatizací je jejich nízká pořizovací cena a poměrně bohatá nabídka. A na jaké parametry byste se měli konkrétně soustředit při výběru?

Kromě chladícího výkonu je důležitým specifikem i chladící výkon – ten je třeba vybrat v závislosti na subjektivních vlastnostech prostorů, kde se bude klimatizace používat. Hlavní roli hraje především objem, respektive velikost prostorů.

Je vhodné preferovat také přenosnou klimatizaci s automatickým výparníkem kondenzátoru. Lamely by měly být polohované směrem nahoru.

Některé typy klimatizací umožňují i opačný proces ke chlazení, tedy vytápění. Zde je však důležité si uvědomit, že ani přenosnou klimatizaci není možné využít k vytápění při nízkých venkovních teplotách – lze o ní uvažovat až když jsou teploty mimo interiér okolo 10 stupňů.

Komentáře k článku