close
Interiérové prvky

Příjemné pracovní prostředí bez větších investic, aneb věřte síle feng-shui! 1. část

Zařízení kanceláře

V současné době svět sedavých zaměstnáních vedených z kanceláří jen kvete. Většina z vás proto tráví Zařízení kancelářevelkou část pracovního dne mezi čtyřmi zdmi ve své kanceláři. Příjemné pracovní prostředí je základ úspěchu, ne nadarmo se říká, že jedině tam, kde se cítíte dobře, vám práce půjde doslova od ruky. Cestičku k dokonale zařízenému interiéru představuje i čínská nauka feng-shui. O tomto slovním spojení jste již určitě slyšeli, co možná nevíte je, na jakém principu vlastně funguje. Základem je harmonizace člověka a prostoru, ve kterém se nachází. Díky poměrně snadným pravidlům si i vy můžete jednoduše a nenásilně podpořit své pracovní úspěchy. V dnešním článku vám představíme způsob, jakým si můžete svou kancelář uspořádat tak, aby vám v ní bylo příjemně a aby vás to zároveň nestálo zbytečně velké investice. Jste připraveni na změny?

  • Půdorys interiéru

    Čínské energetické učení říká, že ideální prostor pro funkční kancelář je čtverec. Máte-li možnost vybrat si úplně nový prostor, dejte rozhodně přednost takové místnosti, která má stejný poměr mezi šířkou i délkou plochy. Pokud již vaše kancelář funguje a není čtvercová, nevadí. Vaším úkolem v tomto případě bude vyvarovat se mrtvým místům – zákoutím, které vytváří nedostatek či naopak přebytek energie.

  • Barvy a barevné kombinace

    Co se barev týče, feng-shui vám nebrání v jejich kombinacích, podmínkou je však harmonicky sjednocený celek. V jedné místnosti proto nekombinujte více jak tři barvy, přičemž z jedné z nich udělejte dominantní a zbylé dvě proměňte v doplňkové. Do kanceláře jsou vhodné chladnější odstíny. Čemu byste se rozhodně měli vyhnout, jsou mnohobarevné vzory, které podle čínské nauky lámou pozitivní energii. Snažte se omezit černou barvu, která je sama o sobě deprimující a na příjemných pocitech vám rozhodně nepřidá. Na stěny a strop se hodí zejména světlé barvy. Ovšem andělsky bílá není pro tento prostor příliš vhodná, jelikož je až příliš zářivá a vyvolává pocit sterility.

  • Rostliny jsou zdrojem energie

    Chcete-li zvýšit zisk či prosperitu, vyhraďte jihovýchodní stranu vaší kanceláře rostlinám. Rostliny odjakživa platí za zdroj pozitivní energie, a proto vy v tomto prostoru rozhodně neměly chybět. Upřednostňujte především ty zelené. Ideální volbou jsou například pomerančovníky, limety či fíkusy. Pokud nejste zastáncem živých rostlin či jste dokonce alergici, můžete sáhnout i po umělé variantě. Čemu ale feng-shui dává jasnou červenou jsou rostliny sušené a ty, jež mají trny. Pokud jste až doteď kaktus považovali za ideální možnost, jež je navíc téměř nenáročná, do pracovního prostředí ho neumisťujte.

Tags : Feng-shuikancelář

Komentáře k článku