close
Spolupráce

Prosvětlete svůj obývací pokoj pomocí těchto chytrých triků

svetlo-v-obyvacim-pokoji

Zejména v menších bytech bývá často problém s nedostatkem světla. Ne že by nutně okna byla malá nebo byl byt špatně orientovaný, ale pravdou je, že pokud se místnost zaskládá nábytkem a dekoracemi (někdy navíc v nevhodných barvách), může místnost působit poněkud tmavě a nepřívětivě. Přitom prosvětlit obývací pokoj nemusí být žádný problém – stačí jen vědět, jak na to a které triky vám nejvíce pomohou.

S doplňky šetřete

Pokud máte stěny plné obrazů nebo fotografií, je jasné, že pokoj bude působit tmavě. Ubíráte tak světlu prostor, protože od maleb se nemůže světlo dobře odrážet. Proto s doplňky v menších pokojích obecně spíše šetřete.

Přidejte barvy

Dnes je v módě jednobarevný styling pokojů, ale pokud chcete přivést do pokoje více světla, světlé barvy mohou pomoci. Zajímavá může být třeba žlutá sedací souprava, která se stane středobodem místnosti a bude přitahovat pozornost i světlo.

Lesklé povrchy a zrcadla

Aby se světlo dostalo dále do bytu, je třeba mu pomoci. K tomu nejlépe poslouží lesklé povrchy, které sluneční svit odrážejí. Mohou to být třeba jen dekorace z kovu, ale také různá zrcadla nebo zrcadlové povrchy. Stejnou službu udělá i televize, ale vybírejte spíše tu, která má světlý rám. Zkuste srovnání televizí a vybírejte nejen dle obrazu, ale také schopnosti zapadnout do interiéru a podpořit jeho pozitivní působení.

Nechte světlo proudit

Závěsy uberou světlo ihned, jakmile vstoupí do bytu. Není ani třeba mít je zatažené. Proto je raději na okna ani nedávejte a pokud je to možné, vyhněte se také záclonám. Společně se světlem přivedete do místnosti také čerstvý vzduch, které může vylepšit ještě i generátor ozónu, který účinně čistí vzduch a likviduje bakterie i alergeny.

Myjte okna

Nečistoty, které se usazují na skle, mohou světlo také hodně brát. Proto myslete na pravidelné mytí oken, nejen na jaře, ale také kdykoliv během roku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku