close

Renovace koupelnyŽádná vana nikdy nevydrží jako nová. Je to jedna z celé řady věcí, kterou používáte každý den. Kromě toho ji mohou zničit i zvířecí drápky, padající předměty, které sem tam upustíte či agresivní přípravky, které spousta lidí bez přemýšlení používá. Co s tím? Nemusíte hned myslet na nejhorší v podobě investice do úplně nové vany. Nejenže je to drahé, ale zároveň byste sami sebe upsali k rozbourání celé koupelny. Ačkoli o tom možná nevíte, ba dokonce tomuto faktu vůbec nevěříte, i ta nejpoškozenější vana se dá opravit. Přinášíme vám několik užitečných a zároveň mnohem levnějších tipů, které můžete při renovaci vaší vany použít. Jste připraveni pustit se do renovace?

Netřeba alarmovat firmu – zvládnete to sami!

Napadla vaší vanu rez a vy se proto trápíte pro řadu rezavých skvrn? Nezoufejte a už vůbec kvůli tomu nealarmujte speciální firmu! Věřte, že si s tímto problémem hravě dokážete poradit vy sami. Náš první tip se týká obyčejného citronu. Rezavá místa jednoduše pokapejte citronovou šťávou a skvrny zpravidla samy zmizí. Stane-li se, že skvrny citronu odolají, použijte kyselinu solnou či šťavelovou – ty pořídíte v každé drogerii. Kyselinu naneste, nechte působit a následně důkladně spláchněte.

Akrylátové vaně pomůže broušení!

Je vaše vana poškrábaná či dokonce na několika místech uštípnutá? Nepropadejte panice, ani vy nejste ztraceni. Řiďte se akorát tím, zda je vaše vana plastová či plechová. Povrch akrylátových van se dá jednoduše zbrousit tak, že bude opět krásně hladký a lesklý. Máte doma kvalitní akrylátovou vanu? Pak se do broušení můžete pustit hned několikrát. A co k tomu potřebujete? Brusný materiál různé hrubosti, přičemž se řiďte tím, že začít se má s nejhrubším a končit s nejjemnějším.

Plechové vany mají na výběr!

Vlastníte smaltovanou vanu a myslíte si, že se již nedá zachránit? Není to pravda! Je sice pravda, že smalt patří k nejtvrdším materiálům, ale zároveň je velmi křehký. Jednu výhodu ale přece jen máte – můžete si vybírat. Máte hned několik možností, jak svou vanu zrenovovat. Mezi nejjednodušší způsob jednoznačně patří nástřik klasickou barvou. Plechové vany můžete zrenovovat pomocí vrstvy akrylátu. A pokud je vaše vana opravdu hodně zničená, pomůže vám jediné – dovnitř nainstalujte akrylátovou vložku. Vyberte si řešení, které vám bude nejbližší jak po praktické, tak i cenové stránce.

Tags : renovace vanyvana
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response