close
Květiny do dětského pokoje

Květiny do dětského pokojeJak je známo – rostliny jsou ozdobou interiéru. Možná i vy máte podobnou ozdobu v jídelně, kuchyni, obýváku či v ložnici. Ovšem kolik květin mají v pokoji vaše děti? Žádnou? Tak to je škoda! Řada lidí má z pokojových rostlin strach, a proto je do dětských pokojíčků vůbec neumisťují. V současné době jsou tyto obavy naprosto zbytečné a existuje celá řada rostlinek, které můžete s klidným srdcem naaranžovat do pokoje vašich dítek. V dnešním článku vám přinášíme seznam květin, které mohou ozdobit pokojíčky vašich dětí. Ačkoli to možná nevíte, na děti rostliny zkrátka působí pozitivně – a to už jen tím, že tam prostě jsou. Některé čistí vzduch, další zachytávají prach, jiné zvyšují vlhkost. A jaké květiny tedy volit? 

 • Gerbery

  Pro děti jsou gerbery blízké. Proč? Pokud si všimnete, tak většina dětí jako první kytičku namaluje právě gerberu. Chcete-li je pěstovat doma, zvolte nejvhodnější variantu v podobě květiny s krátkým květním stvolem. Následně květinku umístěte na světlé místo a naučte vaše dítko, aby se o ni staralo a pravidelně ji zalévalo.

 • Masožravky

  Masožravky jsou pro děti fascinujícími rostlinkami, protože je mohou krmit drobnějším hmyzem a je to pro ně zábavná forma hraní. Je pravda, že rostlina ve většině případů nejeví o potravu v podobě hmyzu zájem, ale dětem to vůbec nevadí a i přesto mají tu snahu se o květinu starat. Navíc jsou pro ně zajímavé i faktem, že s nimi svým způsobem komunikují. Jak? Jakmile se dítko dotkne 2x v průběhu 20 sekund citlivých chloupků na vnitřní straně lasturovitých listů, nabude květina dojmu, že je uvnitř moucha a list sklapne.

 • Kaktus

  Z kaktusů mají děti určitý respekt, což je způsobeno jejich bodlinami, které u nich zároveň vzbuzují zájem a děti zkrátka baví. Kaktus sám o sobě je velice vhodný pro všechny začínající pěstitele, protože přeci jenom nevyžaduje žádnou speciální péči a ani na zalévání není příliš náročný.

 • Hrnková růže

  Růže jako takové patří mezi rostliny, které si děti zapamatují velice rychle. Je samozřejmé, že si doma neuděláte záhonek s řadou nádherně zbarvených růží, ale k domácímu pěstování je mnohem lepší zvolit růži hrnkovou. Pokvete vám několikrát do roka, což děti jistě ocení a bude je to bavit. Jakmile vám růže odkvete, jednoduše ji zastřihnete přibližně na pěticentimetrovou výšku a ona vám po dvou měsících opět vykvete.

Tags : dětský pokoj

Komentáře k článku